Vlucht voor het water II voor 5 mud tarwe een volle vracht met 2 schuiten zouden halen. Nu gingen we naar Jaap Weerstand om te zien of deze thuis was en hem dan te vragen mee te gaan. Eerst was hij er niet, maar naderhand kwam hij ons achterop. Ze gaven ons de raad te proberen er een botter bij nog iets te bereiken van datgene wat er nog ging er één naar de sluis. Onderweg maakten in onze huizen was. Bij de polder gekomen we de afspraak dat hij ons zou trekken en bij Aartswoud was het water al tot kort aan meteen een partij goed ook meenemen voor de dijk. De Alkmaarse weg was nog droog tot een zak tarwe en wat gasolie. Van het tweede even voorbij de splitsing met de Groetweg. Wij kwam niets terecht, daar hij voor een andere gingen nu proberen via de Groetweg Kolhorn boer de spullen zou weghalen. Het trekken is De evacuatieperiode in Benningbroek; vorige aflevering zie Kroniek 55 te bereiken. En dat lukte hoewel onze fietsen soms tot aan de assen door het water gingen. Gelukkig waren onze laarzen waterdicht. Bij de Kolhornersluis lagen drie bootjes. Direct wij er op af. Bram bleef bij de fietsen en nam op de sluis poolshoogte. De Donderdag 19 april, de volgende morgen dus, gingen Bram en ik, op advies van Stins, van Benningbroek naar de polder om te proberen eerste schuit was verhuurd. De twee overige, aan vader en zoon toebehorende, nog niet. Deze wilden wel met ons varen. We kwamen overeen dat ze Kroniek no. 56, 18e jaargang, 2010/2 Op deze manier werd nog huisraad gered (foto Niestadt-collectie) |e |<rijgen Juist De kade in Kolhorn lag vol met huisraad (foto Niestadt-collectie) 19

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2010 | | pagina 21