De kascontrolecommissie, bestaande uit de heren W. Rooks en A. Kerckhaert, heeft de boeken gecontroleerd en akkoord bevonden. De heer W. Rooks is aftredend en de heer CM. Meeuwsen zal diens plaats in gaan nemen. 6. Uitloting van de leningen De uitloting van de renteloze leningen wordt door de voorzitter verricht, waarbij hij geassisteerd wordt door de heer F. de Lange. De volgende nummers worden hierbij uitgeloot: 99024 - 99136 - 99192 99002 - 99156 99010 - 99104 - 99168 99038 - 99177 - 99109 De eigenaars van deze waardepapieren krijgen binnenkort schriftelijk bericht. De penningmeester merkt hierbij op, dat bij schenking aan het Genootschap, de daarbij behorende bedragen, fiscaal afgetrokken mogen worden. 7. Bestuursverkiezing De heren W. Braak en S. Veenstra, zijn, volgens schema, aftredend, maar hebben zich herkiesbaar gesteld. Zij worden, zonder tegenkandidaten, weer herkozen als bestuurslid. Hierna neemt de voorzitter het woord, om afscheid te nemen van dhr. W. Datema als redacteur van de "Kroniek". Er wordt aandacht besteed aan het vele werk, dat er in de afgelopen jaren door hem is verricht. Tenslotte wenst dhr. Datema de redactie voor de toekomst veel succes toe. Ook geeft hij aan, bereid te zijn, om in de toekomst, te willen assisteren en om cursus(sen) te willen geven, hetgeen zeer op prijs wordt gesteld. Dhr. P. Montsma neemt de scepter over als redacteur 8. Rondvraag Dhr. A. Kerckhaert meldt, dat het wellicht zinvol is, om "duplicaten" van het huidige archief af te staan aan het Centraal Archief te Alkmaar. Dhr. W. Datema heeft een vraag over BTW op energiekosten. De penningmeester geeft hierop aan, dat wij de energiebelasting terugkrijgen, daar wij als vereniging een algemeen nut dienen. 9. Lezing Na de pauze verzorgt dhr. C.C. de Jong een fraaie lezing over: "De Westfriesche cultuur in de 19e en 20e eeuw". Hij weet dit met verve te brengen en de aanwezigen hiermee te boeien. 10. Sluiting De voorzitter dankt, na afloop van de lezing, alle aanwezigen voor hun komst en belangstelling voor het Genootschap en wenst een ieder een wel thuis. Kroniek no. 55, 18e jaargang, 2010/1

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2010 | | pagina 9