Genootschap voor de Geschiedenis van Wieringermeer Opgericht 10 december 1992 Secretariaat: Dhr. H.J.Roelofsen, Oester 11,1775 JH Middenmeer. email: hansroelofsen@quicknet.nl Notulen jaarvergadering van 9 februari 2010 om 20.00 uur in Rest. "De Maaier" te Wieringerwerf 1. Opening De voorzitter, dhr. R. Kooien, opent, namens het bestuur, de vergadering en heet alle aanwezigen hartelijk welkom. Allereerst behandelt hij enige praktische zaken, zoals: -het betalen van de consumpties, -het tekenen van de presentatielijst -de aanwezige aanmeldingsformulieren voor nieuwe leden. Ook memoreert hij aan het Regionaal Archief, om de originele archieven, in verband met de eventuele risico's, over te laten brengen naar Alkmaar. Dit onderwerp zal te zijner tijd in het bestuur worden besproken. Het Beloofd Land is, samen met het Genootschap, bezig, om in klassikaal verband, de schooljeugd wegwijs te maken, met het verleden van de polder. Dit wordt als positief ervaren. Op 17 april zal er in het Genootschapshuis een themamiddag gehouden worden over "het gastvrij onthaal tijdens de inundatie". Dit zal o.a. verzorgd worden door dhr. Bakker uit Barsingerhorn. Het Genootschap is nog op zoek naar meer materiaal over dit thema. De website van het Genootschap is nog steeds niet optimaal en zal binnen niet al te lange tijd aangepast worden en "up date" worden gemaakt. De contributie zal per 2010, na ca. 10 jaar worden aangepast. Deze zal dan 17,50 gaan bedragen. De agenda van de avond zal enigszins worden gewijzigd, daar de uitloting daarin nog niet vermeld stond. Na de pauze zal dhr. C.C. de Jong uit Andijk spreken over: "De Westfriesche cultuur in de 19e en 20e eeuw". 2. Goedkeuring van de notulen De notulen van de jaarvergadering van 17 februari 2009, zoals opgenomen in de Kroniek nummer 52, worden met algemene stemmen, zonder op- en/of aanmerkingen goedgekeurd. Daarna worden deze ondertekend door zowel de voorzitter, alsook de secretaris. 3. Jaarverslag van de secretaris De secretaris geeft een overzicht van een aantal activiteiten en gebeurtenissen van het afgelopen boekjaar. Zoals daar o.a. waren: het Beloofd Land, het H.I.P. historisch informatiepunt), themamiddagen, voormalig Joods Werkdorp, tentoonstellingen, etc. Tevens geeft hij aan, dat het Genootschap zich mag verheugen over de inzet van zoveel enthousiaste medewerkers. Het jaarverslag wordt door de vergadering voor kennisgeving aangenomen. 4. Jaarverslag van de penningmeester De penningmeester, de heer J. Bos, geeft, middels een beamer, een overzicht van alle baten en lasten over 2009. Na een uitvoerige en duidelijke uitleg hierover, is het duidelijk, dat het Genootschap er financieel redelijk voor staat. 5. Begroting 2010 De begroting over 2010 geeft een negatief resultaat te zien en daarom zal de contributieaanpassing vanaf 2011 (zoals reeds vermeld) wenselijk zijn. Kroniek no. 55, 18e jaargang, 2010/1

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2010 | | pagina 8