Genootschap voor de Geschiedenis van Wieringermeer Opgericht 10 december 1992 Secretariaat: Dhr. H.J.Roelofsen, Oester 11,1775 JH Middenmeer. email: hansroelofsen@quicknet.nl jaarverslag secretaris 2009 2009 was een jaar waarin, door de medewerkers van het Genootschap, op velerlei gebied werkzaamheden zijn verricht. U heeft dit in onze "Kroniek" als ook in de pers regelmatig kunnen volgen. Het bestuur Het bestuur bestaat uit: - Dhr. R. Kooien, voorzitter - Dhr. H. Roelofsen, secretaris - Dhr. J. Bos, penningmeester - Mevr. Th. Knook, vice-voorzitter - Dhr. W. Braak, bestuurslid - Dhr. S. Veenstra, vice-secretaris - Mevr. L. Visser, bestuurslid Leden Op 1 januari 2009 telde het Genootschap 1056 leden. Op 1 januari 2010 is het ledenaantal gestegen naar 1076 Bestuursbijeenkomsten In het afgelopen verslagjaar is het bestuur vijf keer bijeen geweest voor een bestuursvergadering, te weten op 10 februari, 31 maart, 9 juni, 22 september en 3 november. Ledenbijeenkomsten De jaarvergadering vond plaats op dinsdag 17 februari 2009. Dhr. R. Kooien nam daarin de voorzittershamer over van Dhr. C. Meeuwsen. Dhr. Meeuwsen die vele jaren "het gezicht" was van het Genootschap, blijft betrokken zowel als gastheer als middels het geven van lezingen en presentaties. Tot slot werd Mevr. L. Visser gekozen als nieuw bestuurslid De ledenvergadering vond plaats op 24 november 2009 in "Hotel Lely" te Slootdorp. Tijdens deze bijeenkomst werd de film "Overstag" van Louis van Gasteren vertoond, in deze documentaire waarin het leven van Sicco Mansholt centraal staat, heeft o.a. Bas Blijdorp een bijdrage mogen leveren. Deze film is door het Genootschap aangeschaft en kan ook op verzoek getoond worden. Genootschapshuis De zondagsopening zal met ingang van het zomerseizoen 2010 komen te vervallen. Er zijn in 2009 diverse aanpassingen geschied, zoals het inrichten van de archiefzolder, het verwijderen van de tussenwand begane grond en er is zelfs een internetaansluiting gerealiseerd. Het Genootschapshuis is elke zaterdag van 14.00 uur tot 17.00 uur voor een ieder gratis toegankelijk en dat onder het genot van een kopje koffie of thee. En zoals bekend, is het, uiteraard na afspraak ook buiten de zaterdagsopenstel-ling te bezoeken. Indien gewenst is het zelfs mogelijk er een video-, of filmpresentatie te verzorgen. Tentoonstellingen Het afgelopen jaar hebben er in het Genoot schapshuis een drietal tentoonstellingen plaatsgevonden. De ie was gewijd aan 55 jaar carnaval in onze polder. Daarna werd er geruime tijd aandacht besteed aan de Scouting in de Wieringermeer en tot slot werd er door de archiefcommissie een tentoonstelling ingericht over de 3 ex-basisscholen in Middenmeer, die nu samen de Bredeschool vormen. Schenkingen Ookin 2009 werden erweervele materialen aan het Genootschap geschonken. Dit wordt altijd zorgvuldig genoteerd en op een later tijdstip in de Kroniek vermeld. Wij willen vanaf deze plaats dan ook alle gevers hiervoor bedanken. Onze dank gaat speciaal uit naar: - de CAV/Agrotheek voor de ontvangen cheque, - de carnavalsvereniging "De Meerkoetelaars" Kroniek no. 55, 18e jaargang, 2010/1

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2010 | | pagina 6