Selectiewedstrijd junioren Wieringermeer Elftal. (14 mei i960) Om tot een zo sterk mogelijk junioren-elftal van de Wieringermeer te komen wordt op zaterdag 14 mei namiddags 3 uur op het sportveld te Slootdorp een selectiewedstrijd gehouden tussen twee junioren-proefelftallen bestaande uit spelers van C.S.V Wieringermeer, D.W.O.W. en Flevo. Er wordt gespeeld in rode en groene shirts. De opstellingen zijn: A.Elftal: F.Zeinstra, C.Lont, J.van Weelen, M.Dekker, C.Gouwenberg, J.Walraven, J.Siebum. T.van Oers, E.Koolhaas, J.Terpstra, S.Ruiter. Scheidsrechter H.Bakker, Slootdorp. B.Elftal: H.Zijlmans, T.van Dam, J.Grin, J.Bijsterveld, P.deRijck, L.Hiemstra, J.Kiewiet, M.de Boer, B.van Hemert, M.Jacobs, j.Groenenberg. Res. T.Berghuis, C.de Regt, G.Bekkema. Na deze wedstrijd volgt de definitieve opstelling van het Wieringermeer- junioren-elftal, dat op de Sportdag zal spelen tegen een sterk elftal van buiten de polder. Te Koop: een elektrisch fornuis met pannen en een kinderwagen. Sternstraat Wieringerwerf. Elektrische schok tegen broedsheid Een Poolse onderzoeker heeft een methode ontdekt om broedse kippen in 3 of 4dagen weer aan de leg te krijgen.Hij neemt een kleine transformator die de elektrische stroom transformeert tot 12 volt en zet een elektrode op de kam en een in de mondholte. Hoewel de individuele reactie van de dieren varieert, gingen ze na een keer schoktherapie weer leggen. Bij 2000 broedse hennen was het euvel na één keer verholpen in 96,6% van de gevallen; een tweede behandeling bracht dit aantal op 99,6% Nieuwe Wachthokjes Een dezer dagen werd te Slootdorp begonnen met de bouw van twee autobus-wachthokjes. Het momenteel geplaatste hokje aan de kon. Emmaweg gaat geheel verdwijnen. Hiervoor in de plaats wordt er een gebouwd dicht bij de Kerkstraat. Voor de Slootdorpers een belangrijke verbetering, daar zij nu het Kruispunt bij hotel Lely niet meer behoeven over te steken. De Kon. Wilhelminaweg en de H.Smeengestraat krijgen eveneens een overdekt wachthuisje. De bewoners van de H.Smeengestraat zouden er zeker van gediend zijn als er een doorgang werd gemaakt naar de Kon. Wilhelminaweg. Zij moeten nu omlopen of gebruik maken van de erven aan de Kon. Wilhelminaweg iets waarvoor altijd nog toestemming is vereist. Voor de liefhebbers.: Voortaan iedere dag verkrijgbaar, machinaal gesneden en verpakt vers wit brood, tarwebrood, practisch en hygiënisch. Ambonnezenkamp Oude Zeug ontruimd In het begin van deze week zijn alle bewoners van het ambonnezenkamp naar andere kampen in het land over gebracht. Het waren ongeveer 60 personen. Vijf gezinnen vertrokken er naar het kamp te Medemblik en vier naar het kamp te Westerbork, een gezin werd naar Gennep gebracht. De bewoners vertrokken met autobussen, terwijl de inboedels met vrachtwagens werden vervoerd. Een sterke afdeling manschappen van de Rijkspolitie, gewapend met karabijnen en voorzien van helmen, die met auto's ten tijde van de ontruiming van het kamp ter plaatse arriveerden behoefde niet in te grijpen daar het vertrek der Ambonnezen zonder incidenten plaatsvond. Na een onderhoudsbeurt zullen er opnieuw Ambonnezen gehuisvest worden. Middenmeer automatiseert Na het plaatsen van sigarettenautomaten bij kapper Zwart en zuivelhuis Post is thans de sigarenhandel Butter aan de Brugstraat voorzien van een zeer moderne sigarettenautomaat, welke tevens pakjes shag bevat. Dit laatste zullen vooral de vroege klanten weten te waarderen. Gevonden en verloren (19 okt i960) Bij de rijkspolitie te Wieringerwerf zijn de volgende gevonden voorwerpen opgegeven: Paars-rode kindersokjes, Rose pyama, wit kinderschoentje, blauwe vulpen, bankbiljet van f.10,-, paar grijze damesglacés, herenportemonnee, twee nieuwe jongensonderbroeken, zwart etui met broche, poederdoos en lippenstift. Als verloren is opgegeven: schooltas, damesportemonnee, inh. f.4.- en radiozegels; sportschoen, schooltas en foto-blitzapparaat 36 Kroniek no. 55, 18e jaargang, 2010/1

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2010 | | pagina 38