VARIA Het Genootschap voor de Geschiedenis van Wieringermeer is een vereniging voor alle (oud) bewoners van de polder omdat we samen die geschiedenis maken. In deze rubriek doet de redactie allerlei korte mededelingen. Ook vragen, korte opmerkingen en verzoeken uwerzijds kunnen in deze rubriek worden opgenomen. We willen graag dat de Kroniek een blad wordt van en voor alle leden. U kunt daartoe de redactieleden benaderen. Heeft u boeken of foto's, films, video's of andere materialen van historische waarde, (bijv. oude notulen van verenigingen), of zelfgeschreven belevenissen betreffende de Wieringermeer, laat het ons weten, of geef het ons in bewaring voor het nageslacht. Het Genootschapshuis aan de Brugstraat no. 11 in Middenmeer is iedere zaterdagmiddag voor publiek toegankelijk van 14.00 - 17.00 uur en van mei tot september iedere eerste zondag van de maand op dezelfde tijden. Eveneens bent u welkom op afspraak, bijv. b.g.v. een familiereünie. Ter plekke kunt u de archieven inzien en eventueel kopiëren, (a 0,10 per stuk). Meenemen naar elders, zult u begrijpen, is niet toegestaan. De Archiefcommissie heeft in het Genootschapshuis een tentoonstelling ingericht van de drie basisscholen in Middenmeer, die nu samen de brede school vormen. Deze tentoonstelling zal onder de naam '3 min 3 1" van begin september tot april 2010. Nu De Oude Beurs te Middenmeer is gesloten is het gedenkboek ^25 jaar Cultureel Centrum De Oude Beurs\ geschreven door Wil Datema, weer zeer actueel. Het is voor 15,- te koop in ons Genootschapshuis. Het Genootschap is begonnen met de verkoop van dubbele archiefstukken. Zie elders in deze Kroniek een bericht hierover. De eerstvolgende THEMAMIDDAG zal zijn op zaterdag 16 jan. a.s. in ons Genootschapshuis. Thema: Geschiedenis van proefbedrijf ^Van Bemmelenhoeve^door David Schipper. (Zie ook het artikel in deze Kroniek). Sindskort is ons Genootschapshuis per email bereikbaar: Genootschapwm@kpnmail.nl Kroniek no. 54, 17e jaargang, 2009/3 7

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2009 | | pagina 9