Van de redactietafel U heeft alweer de laatste Kroniek van 2009 in handen. Heeft u ook het idee dat de tijd vliegt? In deze 54ste Kroniek treft u wederom een gevarieerd aanbod aan. Naastde gebruikelijke artikelen, waaronder "Nieuwe leden en mutaties ledenbestand", dat aangeeft dat het ledental van ons Genootschap nog steeds groeiende is, deze keer aandacht voor de 35 jaar geleden in de kelder van het gemeentehuis opgerichte fotoclub "Het Derde Oog". Ook kunt u een deel van het levensverhaal van Bernard Natt lezen, die het in dit stuk heeft over zijn verblijf en opleiding destijds in het joodse Werkdorp aan de Nieuwesluizerweg. Zijn verhaal hebben we overgenomen van het internet. Daar kunt u zijn complete verhaal (in het Engels) inzien. Het bestaat nog maar vijf jaar en het heeft een enorme ontwikkeling doorgemaakt. We bedoelen de agrarische onderneming Agriport A7. Daar is in korte tijd zo veel gebeurd, dat de redactie het zinnig vond om aan die bedrijvigheid in de zuidhoek van de polder een artikel te wijden. Wie zou ander over 20 jaar nog weten hoe het daar allemaal eens is begonnen! Hoe dieper je in de korte historie van Agriport duikt, hoe groter de bewondering voor hetgeen daar in die luttele jaren is gepresteerd. Verder leest u verslagen van de laatste twee succesvolle themamiddagen die het bestuur organiseerde. Zaterdag 16 januari 2010 is de volgende gepland. Benieuwd zijn we of er reacties komen op de deze keer geplaatste foto's uit de oorlogsjaren in de rubriek "Wie, wat, waar en wanneer?" Voor ondergetekende is Kroniek 54 de laatste geweest waaraan hij heeft meegewerkt. Na tien jaar, dus na dertig Kronieken, zet ik er een punt achter. Het is immers goed dat er na tien jaar weer een andere wind gaat waaien. Met voldoening kijk ik terug op de achterliggende periode, waarin ik veel mensen mocht interviewen en veel bestuursleden en vrijwilligers van ons Genootschap mocht ontmoeten. Snuffelend in boekwerken e.d. mocht ik mijn kennis van de Wieringermeerhistorie verrijken. Ik bedank mijn mederedactieleden voor de prettige samenwerking en wens hen veel succes bij het samenstellen van het 'lijfblad' voor de nu al bijna 1200 leden. De nieuwe hoofdredacteur m.i.v. 2010 is Pier Montsma, Wieringerrandweg 3, 1774 NA Slootdorp. Tot besluit wens ik U namens de redactie veel leesplezier, prettige feestdagen en een gezond 2010. Wil Datema Kroniek no. 54, 17e jaargang, 2009/3

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2009 | | pagina 5