Het kampioensachttal bestond uit: Mej. A.Broer op Sire, Mej. B. Nieboer op Goldman, Mej. M. Schenk op Reflex. Mej. M. Smit op Oscar, H. Dijken op Swift, E. Knibbe op Charles, H. R. Smit jr. op Selmina. L.Wijngaarden op Artist, en reserve H. Lammers op Banner. Gezocht Hulp voor in de huishouding: meisje of werkster. Zomeractie van de zakenclub Wieringerwerf Zaterdag aanstaande wordt de laatste ontspanningsavond gegeven door de Zakenclub van Wieringerwerf. Zoals gewoonlijk op het gazon voor de winkels, aanvang 8 uur. Met o.a. Rudi Carrell,de winnaar van de eerste prijs op het onlangs gehouden concours van kleinkunstartiesten. Warmterecord In den Helder steeg het kwik tot 28 graden Vanaf 1 mei 1959 heeft men in Den Bilt al duizend uren zon geregistreerd. Dat is al vier maanden achter elkaar een record. De broedvogels van de Wieringermeer in 1959. Vanaf 1930 is er in de Wieringermeer geïnventariseerd door verschillende vogel kenners, ook in 1959 is dit gedaan. De hier volgende vogels broedden toen in de Wieringermeer. Scholekster, kluut, visdiefje, kieviet, gele kwikstaart, veldleeuwerik, huismus, bergeend, graspieper, wilde eend, kemphaan, witte kwikstaart, kok meeuw, huiszwaluw, boerenzwaluw, oe verzwaluw, gierzwaluw, patrijs, spreeuw, merel, koekoek, waterhoen, meerkoet, zomertaling, rietzanger, grote en kleine karekiet, kneu, torenvalk, ransuil, fazant, kerkuil, fuut, grasmus, zanglijster, slobeend, grutto, tuinfluiter, spotvogel, houtduif, braamsluiper, tortelduif, fitif, koolmees, pimpelmees, ekster, wielewaal, wouaap, heggemus, vlaamse gaai, ijsvogel, winterkoning, wulp, kauw, vink, tjiftjaf, ringmus, tureluur, steenuil, velduil, rietgors, kuifeend, holenduif, turkse tortel, noordse stern, dwergstern, zwarte stern, bosrietzanger, dodaars, zwarte kraai, grauwe en bruine kiekendief waterral en grauwe gors. Kroniek no. 54, ye jaargang, 2009/3 Wilde eenden

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2009 | | pagina 48