TOEN: 50 jaar geleden «I In deze rubriek doen wij verslag van feiten en gebeurtenissen die dit geval in 1959), plaatsvonden in de Wieringermeer. Als bron gebruikten wij de Wieringermeerbode 50 jaar geleden. Het spookte op de Havenweg Op 16 juli werd op de Havenweg te Wieringerwerf een demonstratie gegeven met een radiografisch bestuurde en bediende Fordson-Dexta-trekker met een Ransomes- ploeg, waarvoor veel belangstelling bestond. Een demonstratieteam bestaande uit 6 Engelsen en 2 Nederlanders werd met grote interesse gevolgd door het publiek. Enkele van de demonstrateurs bevonden zich op het terrein en keurig draaide de onbemande tractor en ploeg langs hen heen. Het publiek was verbaasd en enthousiast en vroeg zich af of het in de toekomst mogelijk zal zijn vanuit de huiskamer op deze wijze de akker te bewerken. Na wij vernamen wordt in Amerika dit systeem in de praktijk reeds toegepast. Inmiddels gaven diverse Wieringermeerders zich op voor een behendigheidwedstrijd op een elektronisch gecontroleerd parcours. De tractor, waarop zij elkaar bekampten was voorzien van voelhoorns en wanneer de bestuurder een paaltje raakte met deze uitsteeksels werd dit geregistreerd door middel van een lichtsignaal, terwijl een klok de tijd waarin het parcours werd gereden vastlegde. Met grote animo werd er gereden,waarbij tot uitdrukking kwam dat er, in vergelijking tot andere delen van het land, veel goede tractorchauffeurs in de Wieringermeer zijn. Er werd in twee ronden gereden. De prijzen werden als volgt toegekend: ie ronde; 1. Grootheest, 2.14 min. 2. v.Manen, 2.33 3.Burger, 2.38; 4. Bouthoorn, 2.42 2e ronde: 1. List 1.38. 2. Sijtsma 1.42 3. Dekens, 2.19. 4. J.Tolsma 2.23. Advies voor treinreizigers Wanneer men per trein op reis gaat,dient men zijn Dame het eerst te laten instappen. Bij het uitstappen verlaat de heer als eerste de trein om haar de helpende hand te kunnen bieden. Eieren te koop gevraagd Wij zoeken pluimveehouders die ons een kist of meerdere eieren kunnen leveren per week. Basis: Barneveldse prijs. Eieren kunnen ook van huis afgehaald worden De Geus Groothandel in eieren. Tel:022Ó2-254. Werkzaam in de landbouw Volgens de statistieken werken er 1477 miljoen mensen op aarde in de landbouw,wat bijna overeenkomt met driemaal het aantal inwoners in Europa. Op een wereldbevolking van 2.7 miljard zijn er gemiddeld van de 100 mensen 55 op landbouwbedrijven werkzaam. Het aandeel van de agrarische bevolking is in de laatste 20 jaar aanmerkelijk teruggelopen. In 1937 werkten van de 100 mensen nog 63 in de landbouw. Wieringermeerruiters opnieuw kampioen van Nederland In Utrecht boekten de ruiters een prachtig succes onder leiding van dhr H. R. Smit in de middenklasse met 171.75 punten. Kroniek no. 54, ye jaargang, 2009/3

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2009 | | pagina 47