UIT DE FLEVOBODE De Flevobodewaseen uitgave vandeStichting nieuws- en advertentieblad voor Wieringen -Wieringermeer en omstreken. In 1945, al kort na de oorlog, was er behoefte aan een eigen blad waarin diverse stromingen uit de bevolking op de juiste wijze hun stem konden laten horen en waarin voor beide gemeenten de nieuwsberichten ter kennis van de ingezetenen gebracht konden worden. De Flevobode verscheen tweemaal per week, op dinsdag en vrijdag. Het blad was een welkome informatiebron, vooral voor de Wieringermeerders die na de onderwaterzetting over het hele land verspreid waren. In 1949 is de laatste Flevobode uitgegeven, hierna kwamen de Wieringermeerbode en Wieringer Courant. Enkele opmerkelijke stukken uit december 1945: Nieuwe arbeidskrachten. In het kamp 'Haukeshoef' op het bedrijf van den heer Montsma aan den Wieringerrandweg, zijn 135 Amsterdamsche arbeiders ondergebracht. De melkfabriek Wieringerwaard levert hier de melk, waarvoor aan de geëvacueerde melkhandelaren in de Wieringermeer een provisiebedrag overgemaakt wordt. -advertentie- Biedt zich aan: LOONPLOEGER met Oliver luchtbandentractor. Voor ploeg- en schijfeggewerk in Wieringermeer en omgeving. Jan Blaauboer Schelpenbolweg F32, Slootdorp. Evacuatie adres Balgweg 19a Breezand. -advertentie- Je koop: Een woonkeet uitneembaar. 6 bij 8 m, dubbele wanden en met asbestplaten bedekt. Aan hetzelfde adres te koop een beste waakhond, Herder en een groot teekenbord. H. Pathuis Koningsweg Wieringen. Opbouw boerderijen Zoodra het water begon te zakken is door het Domeinbeheer met het herstelwerk een aanvang gemaakt. Tot dusver konden een 50-tal boerderijen door middel van kleinere of grootere reparaties, weer bewoonbaar of bedrijfsklaar worden gemaakt, terwijl een 15-tal arbeiderswoningen bij deze bedrijven eveneens weer ter beschikking konden worden gesteld. -advertentie- Gevraagd: een vaste arbeider, liefst met 2 of 3 werkkrachten en een dochter, die de vrouw behulpzaam kan zijn. (moet een vroeger gezin uit de Wieringermeer zijn). Huis disponibel. K.E. Vlieg, Schelpenbolweg E52 Slootdorp Dienst Wederopbouw Wieringermeer - Noodwoningen. Naar ons bleek worden door verschillende belanghebbenden pogingen in het werk gesteld om langs diverse wegen in bezit te komen van noodwoningen. Zelfs bleek ons, dat er kippenhokken te koop worden aangeboden, tegen zeer hooge prijzen, om als noodwoning te worden ingericht. In verband hiermede adviseeren wij betrokkenen in ieder geval voorloopig nog niet over te gaan tot het aankoopen van noodwoningen. Zoo spoedig mogelijk zullen onzerzijds de plannen worden bekendgemaakt ter zaken 43 Kroniek no. 54, ye jaargang, 2009/3

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2009 | | pagina 45