De foto die we vorige keer plaatsten is volgens reacties van enkele leden een klassefoto uit 1953 van een groep van de Prinses Marijkeschool in Wieringerwerf. De volgende leerlingen werden herkend: 1. Piet Kikstra, 2. Jochem Waiboer 3. Max Beudeker 4. Hans van Heusden - "kleine" 5. Harm Edens, 6. Koos Goedegebure, 7. Jan Bekkema 8. Reinout Bakker 9. Jan Fransen Braaf 10. Jan de Vries 11. Kees Stins Wil Nieuwboer 12. Anneke Zeeman 13. Dini van Deth 14. Janny Sjouw 15. Bob Visser, 16. Lies Westerlaken 17. Tineke de Vries/ Ted Beetsma 18. Gerda Kaan 19. Adrie Kooien 20 21. Trudy/ Lea van Galen 22Stins 23. Anneke Braaf Lenie van Strien 24. Bas Timmers 25. Kees Goedegebure 26. Rein Koning 27. Willy Morre 28.Hans van Heusden - "grote", 29. Kees van de Bovenkamp, 30. Juf Bakker-juf Terol Terborg. Reacties op genoemde foto kregen we van Otto de Vries, Piet Kikstra, Tineke Benedictus-de Vries, Ineke Swier, Anneke Zeeman en Piet Brouwer. De foto's van deze keer kregen we toegespeeld door Krijn Dekker. Hij kreeg enige tijd terug deze foto's van de onlangs overleden Bas Blijdorp. Krijn meldde daarbij het volgende: Jacqueline van der Pol heeft via haar werk in Afrika twee broers ontmoet. Deze beide jongens en hun moeder weten niet waar hun vader (inmiddels overleden) in de oorlogsjaren ondergedoken zat in de Wieringermeer. Het enige dat ze weten is dat hij ondergedoken was met ene Kees Brouwer. Hijzelf heette Hunink. Op de foto's op de volgende pagina staat de boerderij waar ze ondergedoken zaten en een foto met daarop de heer Hunink en Kees Brouwer en nog drie andere mannen. Herkent u misschien de mensen of de boerderij? Geef het door aan Willy Maris van de Archiefcommissie. (Adres en telefoon: zie colofon.) Kroniek no. 54, iye jaargang, 2009/3

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2009 | | pagina 43