nieuwe brug over de Westfriese vaart, die een directe verbinding vormt tussen de glastuin bouwbedrijven en het terrein voor agrarische bedrijvigheid en logistiek. Terecht werd deze brug "De brug naar de toekomst" genoemd. (Wij missen het naambordje bij deze brug. Red.) Hoewel de toekomst nooit zeker is zal op termijn de 2e fase van de bouw van kassen complexen werkelijkheid worden. De huidige economische crisis en de daaraan gekop pelde (te) lage prijzen voor de geteelde pro ducten in de kassen zetten hopelijk slechts tijdelijk een rem op de verdere ontwikkeling van Agriport A7. De economische recessie weerhoudt de initiatiefnemers er echter niet van om op de ingeslagen weg voort te gaan. Een stap in die richting is de oprichting van de Stichting Agriboard Noord-Holland Noord op woensdag 4 november 2009 te Zwaagdi- jk-Oost, waarvan gedeputeerde Jaap Bond de aftrap verzorgde. De doelstelling van deze stichting is de regio Noord-Holland Noord op de kaart zetten als het meest aantrekkelijke agribusinessgebied van Nederland. Door bundeling van krachten hoopt de stichting meer subsidie van de Overheid en eventueel Europa naar deze regio te trekken. "Vernieu wing trekt vernieuwing aan", sprak de mede directeur van Agriport A7, Jack Kranenburg, tijdens de oprichting van de Stichting Agri board terecht. En wij zeggen: "Wie zo bezig is met Agriport A7 verdiend zondermeer een financieel steuntje in de rug". Dat je soms in plannenmakerij heel ver voo ruit bezig kan zijn bewijst de opmerking van Simon en Anton Hiemstra: "We gaan pro beren om samen met provincie en gemeen te in 2022 de Floriade naar Agriport A7 te halen!" Al met al heel bijzonder dat een idee geboren aan de keukentafel van de familie Hiemstra zo'n ingrijpend, boeiend en groots vervolg kreeg en zeker nog zal krijgen. Wil Datema Kroniek no. 54, rye jaargang, 2009/3 "De Brug naar de toekomst", geopend nov. 2008. Over de Westfriese vaart, parallel aan deAj.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2009 | | pagina 27