De komst van de glasbedrijven Het glastuinbouwbedrijf Royal Pride Hol land startte, zoals we eerder aangaven, in de zomer van 2006 als eerste met de bouw van kassen. In 2007 werden bij dit bedrijf de eerste trostomaten geoogst. Toen er één schaap over de dam was volgden er meer. Tot nu toe vestigden zich hier de volgende glastuinbouwbedrijven: van vestiging. In de Wieringermeer was daar voor ruimte genoeg voorhanden. Naast de mogelijkheid om in de Wieringermeerpolder duurzaam en met de modernste data- en verwarmingstechnieken te kunnen telen zijn ook de klimatologische omstandigheden in onze polder van wezenlijk belang. Het kli maat waarin glastuinbouwgebied in Agriport A7 zich bevindt is een zeeklimaat. Dat betek- Twee van de acht bedrijven, t.w. Kesgro en Helderman verwerken de oogst bij hun bed rijf in de Wieringermeer. De andere doen dit (nog) in de plaats van herkomst. Op termijn zullen de meeste bedrijven de verwerking van de producten,(sorteren, wassen, verpak ken), ook hier terplekke willen verzorgen al is het maar om de transportkosten laag te houden. ent dat er sprake is van betrekkelijk koele zomers en betrekkelijk warme winters. Een andere belangrijke klimatologische kenmerk van het gebied is de uitzonderlijk hoge lich tintensiteit: deze is ruim 8% hoger dan in het oosten van ons land. Voor de tomatenteelt geldt in het algemeen dat 1% meer licht voor 1% meer opbrengst zorgt. Dat bovengenoemde bedrijven hebben gekozen voor vestiging in de Wieringermeer heeft o.a. te maken met problemen van uitb reiding van het bedrijf in de (eerdere) plaats 19 Kroniek no. 54, 77e jaargang, 2009/3 Een gedeelte van de kassen van Royal Pride Holland aan t Wagenpad.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2009 | | pagina 21