i< Oostlanderweg ketingsplannen i.v.m. mogelijke toename van de werkgelegenheid in de polder - heeft de plannen van Agriport A7 vastgelegd in een bestemmingsplan, waarvan de eerste fase in 2004 werd goedgekeurd. Over de 2e fase wordt eind 2009 een besluit genomen. Agri port A7 doet zelf alle onderzoeken en schrijft de concepten voor bestemmingsplannen. Ad. 3. De verkoop, behartigd door Anton Hiemstra en Jack Kranenburg, betreft de verkoop van de verworven grond, of anders gezegd, het pogen om andere (glastuin bouw-) bedrijven voor het plangebied te win nen. De eerste kweker die zich in de Wieringer- meer kwam vestigen was het glastuinbou wbedrijf Royal Pride Holland van F. van Kleef uit Made N.Br., kweker van trostomaten. De directie van dit bedrijf werd in 2008 gekozen tot Agrarisch Ondernemer van het Jaar. Uit handen van de minister van LNV, Gerda Ver burg, ontving Royal Pride naast de eer een cheque t.w.v. E. 12.500, -. Doorzakenpartners werd dit bedrag aangevuld tot maar liefst E. 180.000,-. Dit bedrag werd geschonken aan het Kinderkankerfonds, de Ned. Hartstichting en een school voor gehandi capte kinderen in Delft. Oorspronkelijk was de Grootslag, (gemeente Wervershoof en Andijk) bedoeld voor de vestiging van glastuinbouw. De gemeentes Wervershoof en Andijk waren aanvankelijk grote tegenstanders van de plannen van Agri port A7. Achteraf bezien kan gesteld worden, dat toen Agriport A7 liep het ook in de Groot slag beter ging lopen. Ad. 4. De uitvoering omvat naast het bouwen van bedrijfsgebouwen en kassen de ontwik keling van de infrastructuur: aanleg van we gen en sloten, riolering, energietoevoer en bekabeling e.d. Dit gehele proces verloopt onder verantwoordelijkheid van de eigen civiele afdeling van Agriport A7 Het gebouwencomplex van Agriport A7 Transportbedrijf Gam Bakker te Zwaagdijk, dat al eerder veel vrachtvervoer verzorgde voor Hiemstra B.V. werd benaderd door Anton Hiemstra om te participeren in het Kroniek no. 54, 17® jaargang, 2009/3 Wijziging van de infrastructuur veranderde de naam Ou de achtergrond hetglasbedrijf'De Wieringermeer"(pap elanderweg ten oosten van de &7 in Oostlanderweg. Op ika's)

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2009 | | pagina 19