Vijfjaar AgriportA7 Waartoe een bedrijfsverplaatsing kan leiden O f Aardappethandel, annex ijsbergslaverwerk- ingsbedrijf, Hiemstra B.V. was jarenlang gevestigd aan de Havenkade in Midden- meer. Eind negentiger jaren van de vorige eeuw wilde de directie het bedrijf om logistieke re denen verplaatsen naar de eerder gekochte boerderij landbouwgronden aan de Alk- maarseweg no. 10, (voorheen Hazenberg). Nieuwbouwaan deze belangrijke doorgaande weg zou het bedrijf de nodige voordelen bie den en de Brugstraat in Middenmeer ontlas ten. De gemeente Wieringermeer had nogal bezwaar tegen de vestiging van Hiemstra B.V. aan deze drukke verkeersader i.v.m. de te verwachten verkeersintensiteit t.b.v. het nieuwe bedrijf. "Laten we het dan proberen aan de snelweg A7", opperde zoon Anton in 1999 aan de keukentafel. Al snel daarna werd er contact gezocht met de agrariër Van Splunteraan de Koggenrandwegen overlegd met de Domeinen en de gemeente Wiering ermeer. Het bedrijf van Van Splunter kon worden overgenomen en met de Domeinen werd de volgende deal gesloten: Het bedrijf aan de Alkmaarseweg kon geruild worden met twee bedrijven aan de Oudelanderweg, (Hermus en Muller). Het daar tussenliggende bedrijf werd door Hiemstra gekocht. De gemeente Wieringermeer kon akkoord gaan met de plannen van Hiemstra als andere bedrijven zich daar ook zouden kunnen vestigen met het doel agrarische bedrijvigheid realiseren opeen logistiek prima plek. Niet lang daarna meldde de provincie Noord- Holland zich bij monde van gedeputeerde Bob Verburg met de vraag of er ook ruimte beschikbaar was voor glastuinbouw. Er moest namelijk een alternatief worden gevonden voor het geplande glastuinbouwgebied "Alton 3" in de Heerhugowaard. Daarmee was het idee tot vestiging van glastuinbouw in de Wieringermeer geboren. Tussen alle plannenmakerij door bedacht Anton Hiemstra de naam Agriport A7, waarbij 'port' staat voor verlaadplaats van agrarische producten. De pijlers onder Agriport A7 De ontwikkeling van Agriport A7 rust op vier pijlers, t.w. 1. inkoop; 2. planologie; 3. verkoop; 4. uitvoering. Ad. 1. De inkoop staat voor de verwerving van grond, verzorgd door Simon Hiemstra. Vrijwel alle agrariërs die moesten wijken kon den in overleg met de Domeinen verplaatst worden in de Wieringermeer. Naar zeggen is dit proces tot nu toe naar aller tevredenheid verlopen. Ad. 2. Bij de planologie (ruimteplanning) heb je te maken met de lagere overheden provincie en gemeente. Alle wijzigingen di enen via allerlei planologische procedures in een bestemmingsplan te worden vastgelegd en te worden goedgekeurd. Met betrekking tot de provincie wordt dit overleg t.b.v. Agri port A7 gevoerd door De Grontmij Nederland B.V., die als partner meedraait in dit ontwik kelingsproject. De provincie is een enthou siast voorstander van deze ontwikkeling in de Kop van Noord-Holland. De gemeente Wieringermeer - niet afkerig van de ontwik- 16 Kroniek no. 54, 17e jaargang, 2009/3

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2009 | | pagina 18