diafragma, sluitersnelheid, scherptediepte, compositie enz. Ook het werken in de donkere kamer werd beoefend en geleerd: zo gaf de fotoclub Heerhugowaard op 2-4-1984 een demonstratie vergrotingstechniek. In de jaren 90, bij het verschijnen van o.a. de com- pactcamera, kunnen diafragma en lichtmet ing automatisch geregeld worden en wordt het zelf afdrukken van met name kleuren foto's een te ingewikkelde klus. Als dan ook nog de digitale camera's op het toneel ver schijnen is het niet meer dan logisch dat "Het Derde Oog" meegaat met de ontwikkelingen en het organiseert dan ook op 5-4-2004 een lezing met demonstratie digitale fotografie. De doka raakt meer en meer in onbruik en daarmee het magische moment van het langzaam verschijnende beeld op een stuk fotopapier in de bak met ontwikkelaar. De avonden in de doka zijn nu vervangen door de uren achter de computer met als voordeel dat je onder het fotoshoppen rustig even kunt stoppen om een kop koffie te drinken. Desondanks blijft kennis op het gebied van beeldopbouw, kleurcontrasten, standpunt en beweging van het project onmisbaar en die kennis kun je nu net bij de fotoclub op steken. Plaats van samenkomst Dus als je meer wilt weten over het maken van foto's en/of dia's, dan kun je het beste op een maandagavond naar de Dukdalf ko men, want daar komt de fotoclub op gezette tijden bij elkaar. Dat doet ze al sinds 2000. Zoals gezegd, de oprichtingsvergadering vond plaats in de kelder van het gemeente huis, maar het was niet de bedoeling daar de clubavonden door te brengen. De eerste pe riode kwam men bij elkaar in De Maaier, tot dat een kelderruimte in het Domeinkantoor gehuurd kon worden; het Fotodomein werd dat al gauw genoemd en het kostte f 75,- per halfjaar. Eind 1993 echter werd de huur opgezegd door Domeinen en vanaf 1994 kon gebruik gemaakt worden van een zaaltje in de Ned.Hervormde kerk. Toen ook deze locatie werd stopgezet kwam de club terecht in de Dukdalf en daar zitten ze nog. Kennismaken met fotoclub Het Derde Oog" kan ook via de website www.fotoclubhetderdeoog.nl Ter illustratie van de "kunsten" van de leden van de fotoclub drukken we een aantal foto's af, alle in zwart-wit, ook de kleurenfoto's. Pier Montsma Kroniek no. 54, 17e jaargang, 2009/3 Waddendijk bij Paesens: door Leen van Nieuwenhuijzen 15

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2009 | | pagina 17