Het Derde Oog Fotoclub „Het derde oog" opgericht Het begon allemaal met een fototentoon stelling in de kelder van het gemeentehuis te Wieringerwerf. Op woensdag 16 januari 1974 stond in de Wieringermeerbode een oproep van de Culturele Raad Wieringermeer in samenwerking met de VVV-Wieringermeer om foto's in te sturen voor deze tentoonstell ing, te houden van 1 t/m 8 maart, onder het motto "Het Derde Oog". Als onderwerp werd gekozen "Wieringermeer in de ruimste zin des woords". Tijdens deze tentoonstelling, waar meer dan 1200 bezoekers op afkwamen kon men zich ook opgeven als belangstel lende voor het oprichten van een fotoclub in de Wieringermeer. Op de slotdag bleken Deze week werd in de kelder van het raadhuis de fotoclub Wieringer meer opgericht. De bijeenkomst werd geopend door de heer Eller- meyer, voorzitter van de Culturele Raad Wieringermeer. Besloten werd de club de naam van de onlangs ge houden fototentoonstelling te geven, dus: „Het derde oog". Het voorlopig bestuur werd als volgt samenge steld: M. C. van der Veen, Saturnus- straat 34, voorzitter; E. G. de Jong, Van Eckstraat 15, secretaris; Van der Hoff, penningmeester. Groot en Hoekenga, commissieleden. Hierna werden nog de te voeren activitei ten besproken. zich zo'n 40 personen opgegeven te hebben. Wegens de grote belangstelling werd de ten toonstelling verlengd met het weekend van 9 en 10 maart. Onder voorzitterschap van de heer Ellermey- er van de Cultuele Raad wordt op vrijdag 25 maart 1974 in de kelder van het raadhuis de fotoclub van de Wieringermeer opgericht. Als naam wordt gekozen voor "Het Derde Oog", dezelfde als de net daarvoor gehouden ten toonstelling. De club begint met 31 leden, waarvan 11 jeugdleden. In de loop der jaren zakt het aantal leden gestaag. In 1995 is de club op z'n kleinst, met 8 leden. Daarna zet een langzame maar zekere groei in: 13 leden in 1998, 15 in 2002, 22 in 2005. De laatste jaren schommelt het aantal leden rond de twintig, met nog steeds Bauke Bakker, Siem Kaan en Rien Hoekenga als leden van het eerste uur. Kroniek no. 54, ye jaargang, 2009/3 Siergras: gemaakt door Diny Hage

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2009 | | pagina 11