O Van de redactietafel Voor iedereen, die betrokken is bij het Genootschap voor de Geschiedenis van Wieringermeer was het een schok om te vernemen dat de heer Bas Blijdorp op 4 mei jl. plotseling was overleden. De man, die zo bij ons Genootschap behoorde, was niet meer. Nog niet lang geleden mochten wij zijn herinneringen aan de kinder-/ jeugdjaren in Middenmeer in de Kronieken nr. 48 en 49 laten afdrukken. Het herlezen daarvan krijgt zo opeens een andere dimensie. In dit nummer een herinnering aan Bas. Deze keer daarnaast een artikel gewijd aan de Coöperatieve Aankoopvereniging (CAV.) "De Wieringermeer" die de vorige maand haar 75-jarig bestaan in Slootdorp vierde. Een bedrijf met een bewogen geschiedenis; nog kerngezond en innoverend om bij de tijd te blijven. Zeer bewogen, maar dan op het persoonlijk vlak, is het leven geweestvan Jan van den Berg, de Slootdorper Woninginrichter van destijds. Verbazend dat hij zoveel bedreigingen in de oorlogsjaren heeft overleefd. In deze uitgave tevens een portret van Hanny Hoekenga - Wouthuis uit Middenmeer. Velen zullen haar kennen als pianiste, maar ook als beheerder van de winkel met huishoudelijke artikelen aan de Brugstraat alweer heel wat jaartjes terug. In Kroniek 52 kwamen wij aan het einde van de interessante serie "Uit de Driemaandelijksche Berichten", door de Wieringermeerdirectie uitgegeven t/m 1939. In de plaats daarvan presenteren we in deze en komende Kronieken een selectie uit "De Flevobode", die uitkwam in de polder in de periode 1945-1949. Wederom is er door het bestuur een themamiddag gepland. De 3e zaterdag van september kunt u luisteren en meepraten over het winkelbestand in de Wieringermeer door de jaren heen. Ook zal er wat dat betreft gekeken worden naar de toekomst. We plaatsten weer een foto met de vraag of u weet wie daar op staan. De Archiefcommissie kreeg op de eerder geplaatste foto's diverse reacties. In deze uitgave nu eens geen boekbespreking, maar een reactie vanuit Harderwijk op onze boekbespreking in Kroniek nr. 51. Zoals toegezegd in de vorige Kroniek besluiten we onze artikelenserie met een uitgebreidere terugblik op het jaar 1959 in de rubriek "Toen: 50 jaar geleden". Ergens in deze uitgave treft u tien vragen aan met meerkeuze-antwoorden, onder de kop: "Vragen staat vrij". Hoewel er geen prijs is te winnen toch aardig om uw kennis even te testen. Wij wensen u veel genoegen met deze Kroniek. Namens de redactie, Wil Datema. Kroniek no. 53, 77e jaargang, 2009/2

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2009 | | pagina 5