TOEN: 50 jaar geleden In deze rubriek doen wij verslag van feiten en gebeurtenissen die dit geval in 1959), plaatsvonden in de Wieringermeer. Als bron gebruikten wij de Wieringermeerbode 50 jaar geleden, (dus in. Aantal inwoners Nederland telt op 1 januari 1959 11.278.700 inwoners, waarvan er ruim 8.000 in de Wieringermeer wonen. Afscheid M. Lastdrager Per 1 jan. 1959 werd afscheid genomen van opperwachtmeester der rijkspolitie en postcommandant te Wieringerwerf, de heer M. Lastdrager. Hij werd na ruim elf jaar dienst in de Wieringermeer overgeplaatst naar het bereden peloton der rijkspolitie te Bilthoven. De Wieringermeerruiters verloren in hem een goede instructeur. Technisch onderwijs Op vrijdag 9 januari '59 stelt het College van B 81W aan de Raad van Wieringermeer voor om in deze gemeente over te gaan tot de stichtingen instandhouding van een lagere technische school, die in Wieringerwerf moet verrijzen. Eerste kerkdienst in Kreileroord Op 15 febr. 1959 vindt de eerste kerkdienst plaats in het noodverenigingsgebouw in Kreileroord. Voorganger is Ds. Vink uit Slootdorp. Ook de twee andere hervormde predikanten van de Wieringermeer, Ds. Van Winterswijk en Ds. Kranenburg waren aanwezig bij deze eerste dienst in het jongste dorp. Verkoop noodwoningen Nu de wederopbouw gestaag vorderde verkocht het Rentambt Wieringermeer in 1959 een derde serie van 25 noodwoningen, waarvan 21 houtenZweedse noodwoningen. Bouw Landbouwhuishoudschool De Gemeenteraad verleent een krediet van fl. 500.000,- t.b.v. de bouw van een Landbouwhuishoudschool aan de Schipperskade te Wieringerwerf. Snelbedieningswinkel In 1959 kenden we het woord supermarkt nog niet. Zo'n winkel werd "snelbedieningswinkel" genoemd. Als je haar maar goed zit Eind mei '59 nam kapper G. Kroeze afscheid van de Wieringermeer. Hij vestigde zich in Beverwijk. Slootdorp kreeg een nieuwe kapper in de persoon van de heer De Koning uit Aalsmeer. Plaats zwembad De Commissie van Voorbereiding Zwembad kwam met het volgende voorstel voor wat betreft de plaats van het aan te leggen zwembad in de polder. 1. Het bos bij de huidige tennis- en ijsbaan in Middenmeer; 2. Het bosje te Slootdorp; 3. Op de Terp. Het Slootdorper bosje had de voorkeur van de Commissie. 44 Kroniek no. 53, 17e jaargang, 2009/2

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2009 | | pagina 46