Wie, wat, waar en wanneer???? In deze rubriek leggen wij u een foto voor met de vraag: "Weet u wie hier opstaan, bij welke gelegenheid, waar en wanneer"? In ons archief hebben we veel foto's waarvan niet altijd al deze gegevens bekend zijn. De Archiefcommissie is u al dankbaar als u een tipje van de sluier oplicht. Geef het door aan Willy Maris te Midden meer (adres en tel.: zie Colofon.) Het is natuurlijk leuk dat wij reacties krijgen op de in deze rubriek geplaatste foto's. Op de eerste foto met de punter in Kroniek 51 reageerden mevr. Grietje Liefhebberen Hilbert Popkema. Zij wisten verschillende namen van de dames te noemen Mevrouw Woudstra vertelde nog dat het een uitje was van de Vrijzinnig Hervormde Vrouwenvereniging van dominee Vink. Zie pagina 48. No 1: mevr. Mintjes, no. 3: Atje Liefhebber-Strijbis, no. 4: mevr. Kuipers, no. 6: mevr. Ijda Hoogschagen-Gutker, no. 12: mevr. Trijntje Popkema-Oost, no. 16: mevr. Miedema, no. 17: mevr. Punter. De nummers 5, 7 en 9 werden al genoemd in de Kroniek. Op de foto in Kroniek 52 reageerden verschillende mensen met de mededeling dat deze prent ook op de beeldbank van het Regionaal Archief Alkmaar staat met alle namen en jaartal. Beschrijving foto: Na de opheffing op 5 febr. 1947, van de distributiedienstWieringermeer, welke omvatte de gemeenten Wieringermeer en Wieringen, is de gemeente Wieringermeer ondergebracht bij de overeenkomstige dienst Schagen en de gemeente Wieringen bij de dienst Den Helder. De foto is genomen op die datum t.g.v. het afscheid. Wie is wie? V.l.n.r. voorste rij: J.P. Koolhaas, H. de Graaf, A.N. Nap (gemeentesercr. W'meer) L.C. Kolff, (burgem. van Wieringen), Leider van de dienst A.Kooiman, G.G. Loggers, (burgem. van W'Meer), H.E. Smid en F. de Voeght. Middelste rij: H. Smit, J. Melgers, mej. J. Hauwert, mej. j. Melgers, mevr. Wed. A. Gorter- Asjes, mej. A. Feikes, mej. A. Omis.mej. R. Smit, mej. M.M. Visser, P. Ottens, A. Steigstra J. de Haan en Hein Engel. Achterste rij: N.j. Bruul, F. Koopmans, Veerdig, j.A. Gerritsen (kassier waardemateriaal), K. Halfweg, W. van Liere, G. Meuleveld, M. Beukema, C. Metselaar en D. Garrelts Kroniek no. 53, 77e jaargang, 2009/2

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2009 | | pagina 44