Reactie op de boekbespreking in Kroniek 51 plaatselijke brandweer kwam later op het lumineuze idee de weg met de spuit slipvrij te maken. -advertentie- Inlichtingen gevraagd omtrent een groen roeibootje welke is afgedreven in de West- Friesevaart, richting Slootdorp, inhoudende een kruiwagen met enige huishoudelijke artikelen. Door G. Schuiringa, Waardpolder G18 Kolhorn Diefstallen in den Polder De laatste dagen zijn eenige ernstige gevallen van diefstal in den polder voorgekomen in de richting van de Oude Zeug, o.m. op het bedrijf van J. Wierts. Van de daders tot dusver geen spoor. Het is zeer betreurenswaardig dat dergelijke ongure elementen nog in den polder kunnen rondloopen. Wij hopen dat hiertegen krachtdadig zal worden opgetreden en dat de daders niet zullen worden ontzien. Weer licht Door het P.E.N. werd deze week gezorgd voor aansluiting op het elektriciteitsnet van de bedrijven van de Heeren Montsma, Grin en Bakker aan den Wieringerrandweg. Bezoek Commissaris Heden (zaterdag) zal de Commissaris der Koningin van de Provincie Noord Holland een bezoek brengen aan de Wieringermeer. Zijne Hoogedelgestrenge zal de lunch gebruiken in de Oostwaardhoeve, welke verzorgd zal worden door Hotel Smit. -advertentie- Moor Wieringermeer en Wieringen hebben we binnenkort aan de Wieringerrandweg weer alles voorradig op het gebied van tuinaanleg. Haag- en Boschplantsoen voor windschermen, Sierheesters, Vaste planten een ook Vruchtboomen voor het inboeten van fruittuinen. Prima Italiaanse Popelstekken 1,50 meter lang a 18 gulden per 100 stuks. J. Kruit Wieringerwerf, tijdelïjkv. Hengelstraat 34 Hippo. In laatste Kroniekvan 2008 werd het boekje "De zesde bazuinstoot" van de hand van E. den Herder besproken. Daarop kregen wij de hieronder volgende reactie van de heer Piet Stellingwerf uit Harderwijk. Geachte redactie van de Kroniek, Ikheb metbelangstelling de boekbespreking in uw Kroniek 51 gelezen. Dit gaat over de brochure "De zesde bazuinstoot" van dhr. Eibert den Herder uit Harderwijk. Maar om hem neer te zetten als alleen een visindustrieel is wat kort door de bocht. Dat doet geen recht aan deze beroemde Harderwijker. En als bestuurslid van de oudheidkundige vereniging Herderewich vindikmegenoodzaaktdeze ras Harderwijker bij uwoudheidkundig genootschap (waar ik ook lid van ben) in een wat ander daglicht te stellen. Natuurlijk Eibert den Herder was een industrieel, maar niet alleen voor wat betreft de vis. Wie was Eibert den Herder? Hij werd geboren in 1876 in Harderwijk als zoon van vrachtschipper Teunis den Herder. Eigen toekomst Hij stichtte samen met zijn broer Beert 39 Kroniek no. 53, 17e jaargang, 2009/2

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2009 | | pagina 41