van deze praktijken was een proces-verbaal van den CCD. -advertentie- Verloren: Autonumerbord GZ 53490. Gelieve terug te bezorgen bij D. Kooij, Grossier te Hippolytushoef Rijkslandbouwvoorlichtings-dienst: De stekels zijn dood Voor zoover wij thans kunnen beoordelen, mag worden aangenomen, dat de stekels, welke er ten tijde van de inundatie in de Wieringermeer stonden, de ramp niet hebben overleefd. Kweek en paardestaart leven nog wel. Over het hoefblad durven wij ons nog niet uitspreken. Er is tot nu toe nog geen hoefblad gevonden, maar dat wil niet zeggen, dat wij ons er in durven verheugen ook van deze plaag bevrijd te zijn. Ongeval De bedrijfsleider de Heer L. Scholtens van Klieverweg J35, werkzaam als op zichter bij de materialenberging van de Staatslandbouwbedrijven moet één vinger missen doordat zijn hand bekneld geraakte bij het neerstorten van een balk in de Genieloods te Den Oever. Behandeling beplanting Het Staatsboschbeheer adviseert tot het losmaken van de bemanteling der populieren, wilgen en eiken, voordat de grond uit de slooten erover heen komt. Tevens dient men als voorzorg tegen vorst de wortels met grond te bedekken. Men hoopt dat aldus het leven van deze boomsoorten nog gered kan worden. N.S.B.-ers gaan puinruimen Een honderdtal geïnterneerden uit het kamp te Alkmaar zullen met ingang van 3 december a.s. tewerkgesteld worden bij het puinruimen in Slootdorp. Overlijdensbericht Te Rotterdam is overleden de kunstschilder J.H. van Mastenbroek, die vooral bekendheid heeft verworven met zijn schilderingen betrekking hebbende op de Zuiderzeewerken. -advertentie- Allis Chalmers wiel- en rupstractoren met aanbouwwerktuigen kunnen ieder moment in Rotterdam aankomen. Het grootst in trekkracht, het laagst in prijs. Wij helpen u gaarne met uw aanvrage en straks gaarne demonstratie. Wendt u tot Firma Bosker een Leeuwenkamp Hippolytushoef telefoon 22. Staking in het kamp Oostwaard Vrijdag jl. heeft o.a. in het kamp Oostwaard een staking plaatsgevonden. De 170 Amsterdamsche arbeiders die in het eerdergenoemde kamp aan de Nieuwesluizerweg zijn ondergebracht, stelden er prijs op iederen zondag thuis te zijn. Tot dusverre werden zij om de veertien dagen in de gelegenheid gesteld naar de hoofdstad te vertrekken. Aan deze wensch werd tegemoet gekomen, waarna het werk onmiddellijk werd hervat. -advertentie- Algemeen Assurantie Kantoor H. Veenstra, Sternstraat 3 Wieringerwerf. Tijdelijk: Boerakker C165 - Tolbert (Gr.) Gironummer 395655. Gaarne spoedige opgaaf van uw nieuw adres. Ongeval Barsingerhorn De gladheid van den weg, tengevolge van het bietenrijden, was oorzaak dat de heer P. Blaauboer uit de Wieringermeer, met zijn auto slipte en in de sloot geraakte. Een nat pak was het gevolg van deze buiteling. De 38 Kroniek no. 53, rye jaargang, 2009/2

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2009 | | pagina 40