UIT DE FLEVOBODE De Flevobode was een uitgave van de Stichting nieuws- en advertentieblad voor Wieringen -Wieringermeer en omstreken. In 1945, al kort na de oorlog, was er behoefte aan een eigen blad waarin diverse stromingen uit de bevolking op de juiste wijze hun stem konden laten horen en waarin voor beide gemeenten de nieuwsberichten ter kennis van de ingezetenen gebracht konden worden. De Flevobode verscheen tweemaal per week, op dinsdag en vrijdag. Het blad was een welkome informatiebron, vooral voor de Wieringermeerders die na de onderwaterzetting over het hele land verspreid waren. In 1949 is de laatste Flevobode uitgegeven, hierna kwamen de Wieringermeerbode en Wieringer Courant. Enkele opmerkelijke stukken uit november 1949: Hoe kom ik in den polder? Voor hen die een bezoek wenschen te brengen aan Slootdorp kunnen wij berichten dat hiertoe in de week van 19 tot 24 november a.s. gelegenheid wordt geboden. Toegangsbewijzen kunnen ten gemeentehuize van Wieringermeer te Lutje-Kolhorn worden aangevraagd, ook schriftelijk, waar de bewijzen per post worden toegezonden. De aandacht van hen die van deze gelegenheid gebruikwenschen te maken wordt er op gevestigd dat men op de bezoekdagen om 17 uur de polder moet hebben verlaten, terwijl men zich verder alleen mag bepalen tot het brengen van een bezoek aan het op vergunning vermelde pand. Berging werktuigen Door den Heer H.A. Giessen werd namens de commissie ter behartiging der belangen van Wieringermeerbewoners het volgende medegedeeld: Het opvisschen van werktuigen ten oosten van den Rijksweg nr. 7, dus het oostelijk gedeelte van den polder, is thans niet meer mogelijk. -advertentie- Wij toveren voor u een moderne pet en een moderne das als u zorgt voor een lapje stof plus een lapje voering. Vraagt nadere inlichtingen bij Fa. Teun Takes Hippolytushoef -advertentie- Wilt u voor de aanstaande Sint Nicolaas verzekerd zijn van ïste kwaliteit gebakzoals taarten, cake, gebakjes, speculaas, enz., levert dan vroegtijdig uw grondstoffen in. Beleefd aanbevelend, Mart. Oden, Belt 25, Hippolytushoef Het peil van vandaag, 20 november 1945 Het waterpeil in de Wieringermeer bedroeg hedenmorgen 8 uur, gemeten op 3 punten, 3,05 meter beneden AP. Bij het dichten van het dijkgat was dit 0,38 meter beneden AP, zodat het peil reeds met 2,67 meter is gedaald. 3/4 deel van het water is nu verwijderd en ongeveer 5000 HA is reeds drooggevallen. Knollen voor citroenen Een winkelier te De Weere (Hoogwoud) verkocht aan geëvacueerde Wieringer- meerboeren (zelfverzorgers) margarine op de boterbonnen. De hierdoor voor hem beschikbaar komende roomboter wendde hij aan om nieuwe klanten te winnen. Gevolg 37 Kroniek no. 53, 77e jaargang, 2009/2

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2009 | | pagina 39