mm. haar schoonmoeder in het winkelpand Brugstraat 29, (Het huidige pand van Braak Zonweringen.) Als de schoonouders in 1969 verhuizen naar de overkant van de Brugstraat (44a) zet Hanny met hand- en spandiensten van haar man Jan, (etaleren en inkopen op beurzen), de winkel zelfstandig voort. Ze ervaart die jaren als druk, maar altijd gezellig. Van pianoles geven is vanwege de drukte met de winkel geen sprake. Toch verdwijnen de piano en de muziekniet uit het leven van Hanny. Vanaf 1965 begeleidt en dirigeert ze (met het hoofd) het Plattelandsvrouwenkoor van achter de piano. Begin jaren negentig wordt Lies Zijp uit Noord-Scharwoude dirigentvan ditkoormetHannytotop dedag van vandaag als vaste steun en toeverlaat op de zwart-witte toetsen. Zo is/was ze ook terug te vinden tijdens jubileumvieringen van Vrouwenverenigingen, Landbouw organisaties en de Bedrijfsvoorlichting. Sinds 1979 is ze ook lid van het Oratorium koor in Schagen, dat onder leiding staat van Pieter Jan Olthof, waar ze dit jaar met veel moeite afscheid van nam. Zo'n vijftien jaar geleden verloor ze haar man, Jan, die jaren actief is geweest in het bestuur van de Oudercommissie en het Rode Kruis, afd. Wieringermeer. Een groot verlies voor Hanny en haar 5 kinderen met wie zij steeds heel goed contact heeft. Ze is heel tevreden met haar leven nu in Middenmeer. Heimwee naar Hoogkerk kent ze niet. Bovendien het'Hoogkerk van toen' bestaat niet meer. Wjd. Kroniek no. 53, 77e jaargang, 2009/2 Het Oratoriumkoor te Schagen met zo'n 150 leden. Op de derde rij van onderen onder het streepje zie je Hanny Hoekenga.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2009 | | pagina 38