Vanaf haar 8ste jaar kreeg Hanny pianoles aan huis. Talent in die richting meent ze te hebben van haarvader. Ze was een goede, ijverige leerling. Zo'n tien jaar later vertrok haar pianolerares naarAfrika. Haaropvolgerkwam uit Brabant. Zij was het die haar 'beste' leerlingen Naar de Wieringermeer Voorjaar 1958 is Hanny op een feestje bij een vriendin in Roodeschool. Daar is dan ook een neef van haarvriendin, een zekere Jan Hoekenga uit de Wieringermeer. Hanny valt op 'die leuke vent' uit Noord-Holland. Na een korte verkeringstijd die hier op volgt trouwen ze in september 1958. Het stel gaat wonen in Middenmeer, waar Jan mededirecteur is van het bekende Mechanisatiebedrijf Hoekenga B.V. Als jonggehuwde vindt Hanny werk in de winkel met huishoudelijke artikelen en luxe van Vervolgopleiding Na fijne jaren op de lagere school voelde zij zich bevoorrecht dat zij als meisje naar de Uloschool mocht. Na afronding daarvan nog twee jaar naar de Huishoudschool, want "dat hoorde toch ook bij een meisje". meenam naarAntwerpen om daarexamen te doen aan het Conservatorium. Ze slaagde in de Belgische havenstad met lof; 19 jaar oud. Dit had tot gevolg dat ze zich inschreef voor pianoles op de muziekschool in Groningen, een afdeling van het Conservatorium aldaar. Van de pianostudenten werd nogal wat verwacht. Zo moest Hanny tijdens uitvoeringen voor publiek grote werken geheel uit het hoofd spelen. Ze weet nog goed hoe ze daartoe dagen geoefend heeft op het pianowerkvan Mendelssohn: "Ein Lied ohne Worte" Ze sloot haar pianostudie na zes jaar positief af. (Vier jaar L.O. en twee jaar M.O.) Tijdens haar opleiding gaf Hanny al pianoles aan kinderen bij hen aan huis. Toen ze haar opleiding had afgerond werd ze pianolerares op de voor haar zo bekende muziekschool in Groningen. Aan de kinderen werd lesgegeven na schooltijd en in het weekend, 's Avonds kwam de oudere jeugd op les. Lesgeven aan kinderen vond ze het leukst. Uitgesproken talenten heeft ze nooit gehad onder haar leerlingen. Hanny bleef dit werk doen tot 1958. 33 Kroniek no. 53, 77e jaargang, 2009/2 Hanny achter de piano.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2009 | | pagina 35