Themamiddag 19 Aanvang 14.30U Over onze winkeliers Waar is de melkboer gebleven? Waar is de groenteboer gebleven? Wie weet nog van de tijd dat de bakker dagelijks aan huis kwam om vers brood af te leveren, (de diepvries hadden we toen nog niet.) Wie heeft nog het boekje van de kruidenier? Iedere week op een vaste dag werd dat boekje opgehaald en een paar dagen later bracht de goede man al hetgeen dat op de bestellijst stond. Je hoefde voor de boodschappen eigenlijk nooit de deur uit. Het begrip 'winkelen' bestond nog nauwelijks. Door de jaren heen zijn in de polder een groot aantal winkeliers actief geweest waarvan we nu de namen moeilijk meer terug kunnen vinden. Laat staan dat we nog weten wat er allemaal te koop was. Om toch wat meer van die voorbije wereld vast te leggen nodigen we geïnteresseerde Wieringermeerders uit om deze middag naar het Genootschaphuis te komen met hun middenstandsherinneringen, met hun verhalen en met hun oude foto's. Misschien kunnen we die verhalen vastleggen; misschien kunnen we die foto's kopiëren en opslaan. Een drietal zeer bekende oud-winkeliers hebben we uitgenodigd om via hun geschiedenis de middag een gedegen invulling te geven. Dat zijn Gert Tromp, Piet Kistemaker en Kees Meeuwsen. Tot slot komt Harrie Immink, kapper te Midden meer, wat vertellen over de toekomst van onze winkelstand. Over de leegstand en over de bouwplannen. Over ons koopgedrag. Over de leefbaarheid in de polder. Het Genootschaphuis is uiteraard gewoon geopend van 14.00-17.00u. U bent van harte welkom. Het bestuur De eerste themamiddag op zaterdag 16 mei jl. waar W. Datema vertelde over het Joodse Werkdorp, werd goed bezocht. Zo'n 17 personen waren aanwezig en verschillende van hen vertelde ook over hun ervaringen c.q. kennis over het Joodse opleidingsinstituut dat van 1934 tot 1941 gevestigd was aan de Nieuwesluizerweg. We durven stellen dat de themamiddagen aanslaan. 31 Kroniek no. 53, 17e jaargang, 2009/2

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2009 | | pagina 33