OVERSTAG Van Alles Wat Ledenvergadering De eerstkomende ledenvergadering is gepland op 24 november 2009. De documentaire van Louis van Gasteren over het leven en werken van Sicco Mansholt met als titel "Overstag" zal dan worden vertoond. De bijeenkomst zal plaatsvinden in hotel Lely te Slootdorp en aanvangen om 20.00 uur. Eventuele wijziging van plaats en/of tijd wordt doorgegeven via de Wieringermeerbode. een film van Louis van Gasteren/Joke Meerman "Wie de historie van zijn omgeving kent, gaat zich er beter thuis voelen". (80 min.) Tentoonstelling Basisscholen Middenmeer Vanaf begin september 2009 tot het einde van het jaar is in het Genootschapshuis een tentoonstelling te zien van de drie basisscholen in Middenmeer, die bij elkaar kwamen in de Brede School, in een gebouw, waarin ook de bibliotheek en de kinderopvang en peuterspeelzalen werden ondergebracht. Deze woorden sprak Annelies Koelewijn tijdens de opening door burgemeester P. Leegwater van het Historisch Informatiepunt in de openbare bibliotheekte Wieringerwerf op woensdag 22 april jl. Er is allerlei historisch materiaal te zien verschaft door het Genootschap voor de Geschiedenis van Wieringermeer. Ook is er een computer geplaatst. Daarmee kunnen oude krantenartikelen worden bekeken, hetgeen mogelijk is gemaakt door het Regionaal Archief te Alkmaar. Met dit Historisch Informatiepunt hopen de Kopgroep Bibliotheken nieuwe klanten te trekken en bestaande klanten te verrassen en de maatschappelijke betekenis van de bibliotheken te vergroten. "Met dit HIP zijn we tevens ondersteunend voor het Historisch Genootschap", meende A. Koelewijn. De Kopgroep Bibliotheken heeft nu drie van 20 Kroniek no. 53, 17e jaargang, 2009/2 De per 1 april 2009 officieel geopende brede school te Middenmeer.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2009 | | pagina 22