Wel profiteert de CAV van deze aankopen, in het bijzonder in het oogstjaar 1969, als de aangevoerde tarwe veel last heeft van schot. Doordat de panden voorzien zijn van goede ventilatiemogelijkheden kunnen grote hoeveelheden graan worden verwerkt zonder direct te moeten worden gedroogd. Door het draaien van dag- en nachtdiensten heeft men de oogst kunnen redden. De periode 1970-2000 In de jaren 70 ontwikkelt de coöperatie zich goed: ieder jaar zijn de resultaten beter en krijgen de leden behoorlijke bijschrijvingen op hun rekening. Ondanks de fusies in het coöperatieve bedrijfsleven kiest het bestuur voor een eigen beleid en blijft de CAV zelfstandig. Wel ontstaat een samenwerking met de coöperatieve vereniging"Overnoord" in Hoorn. Nog belangrijker is de toetreding in 1983 van de LTB-leden tot de CAV; de LTB- vestiging in Middenmeer, eigendom van Latuco, wordt overgenomen. Er komen nog meer veranderingen: de meststoffen wordenverpaktinplasticzakken, dus komt er een nieuwe opzakmachine; de automatische betaling wordt ingevoerd; in 1976 wordt de eerste heftruck aangeschaft. De handel in organische mest, het ontsmetten van pootaardappelen en drain age worden nieuwe activiteiten; de omzet van gewasbeschermingsmiddelen stijgt. Door de toenemende vraag naar organische mest wordt overgegaan tot het bouwen van mestsilo's bij de Oude Zeug. In 1987 wordt de Kingma-loods aangekocht. De computer doet zijn intree in de administratie. Het tankstation wordt gerenoveerd. De opslagcapaciteit voor graan wordt vergroot door de bouw van een nieuwe loods op de plaats van de opstallen van Leon Hayette. Er komt een nieuwe weegbrug. In 1999 komt een nieuwe vrachtwagen met wissellaadbakken: een voor bulkvervoer en een voorzakgoed. 15 Kroniek no. 53, 17e jaargang, 2009/2 Afhalen van kunstmest in 1956

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2009 | | pagina 17