Het plotselinge afscheid van Bas Blijdorp Het Genootschap voor de Geschiedenis van Wieringermeer is een vereniging voor alle (oud) bewoners van de polder, omdat we samen die geschiedenis maken. De eerstvolgende THEMAMIDDAG zal zijn op zaterdag 19 sept. a.s. in ons Genootschapshuis. Thema: Onze winkeliers (Zie ook het artikel in deze Kroniek). •Sindskort is ons Genootschapshuis per email bereikbaar: Genootschapwm@kpnmail.nl De eerstvolgende ledenvergadering vastgesteld op di. 24 november a.s. is Op maandag 4 mei j.l. overleed plotseling Bastiaan Arie (Bas) Blijdorp op 79-jarige leeftijd. Een enorme schok voor de familie en een grootverlies ookvoorons Historisch Genootschap. Op zaterdag 9 mei werd tijdens een dienst van Woord en gebed in de overvolle "Ontmoetingskerk" te Middenmeer afscheid genomen van deze goede mens, die zoveel voor velen heeft betekend. Voor ons Genootschap was Bas gedurende zeker de laatste tien jaar een manusje van alles. Hij deed allerlei onderhoudsklussen en renovatiewerk en maakte voor de dames van de Archiefcommissie verrijdbare tafel tjes, waardoor steeds weer bukken en sjouwen met archiefdozen tot het verleden behoorden. Bas heeft altijd al - hoorden we van zijn kinderen en kleinkinderen - iets gehad met het maken van verrijdbare objecten, fietsjes, karren, werktafeltjes e.d. Alles moest voor het gemak bij Bas op rolletjes lopen. Enne.... het liep op rolletjes! Meer nog dan onderhoudsman was Bas een kennervan de historie van de Wieringermeer en als zodanig een vraagbaak voorvelen. In het jaar 2000 volgde Bas in ons Genootschapshuis een cursus o.l.v. Wil Datema. De cursisten 'moesten' een werkstuk samenstellen over een historisch item betreffende de Wieringermeer. Bas' werkstuk ging over "De Waarheid over 17 april 1945". Hierin toonde Bas onomstotelijk aan dat er 'slechts' één slachtoffer was te betreuren door de onderwaterzetting van de Wieringermeer op 17 april 1945 en niet 29 zoals gerenommeerde historici, waaronder dr. Lou de Jong, aangaven. Ter correctie van deze fout in het werk van het NIOD stuurde Bas een exemplaar van zijn werkstuk naar het huidige RIOD. Later ontdekte Bas dat Kroniek no. 53, ye jaargang, 2009/2 Bas Blijdorp, 1929 -2009.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2009 | | pagina 10