In 1948 keert het gezin terug in de Wieringermeer. De schuur aan de Oosterterpweg is weer opgebouwd en er worden twee noodwoningen in afgetimmerd, waar men gaat wonen, een voor de fam. Van Strien en een voor het gezin van de knecht. In 1952 is eindelijk ook het woonhuis herbouwd. Er is dan nog geen Uloschool in Wieringer- werf. Dus moet de jeugd naar de Ulo in Medem blik of naar Oosterland opWieringen. Ina gaat naar Oosterland. Er is in die tijd in de polder heel weinig te doen, vooral voor de jeugd. Ina wordt lid van "De Wieringermeerruiters". Paardrijden wordt haar grootste hobby al heeft ze nooit eerder paardgereden en nooit eerder in een zadel gezeten. De training is aan de Hoornseweg en dat betekent op het paard daar naartoe. Ook de wedstrijden, o.a. in Twisk, gaan te paard er naartoe. Als de wedstrijden daar om acht uur beginnen gaan de rijders al om vijf uur op pad. Ina heeft heel fijne herinneringen aan die ritten zomers heel vroeg in de ochtend. In Middenbeemster wordt Ina kam-pioen dressuur bij de Provinciale Kampioen schappen en later nogmaals bij de Lande lijke. Ze heeft, vindt ze, een geweldige jeugd gehad in de polder.ln 1989 wordt de boerderij ingeruild voor een bungalow in Wieringerwerf, waar ze samen met Henk nog jaren met veel plezier hoopt te wonen. L.S. Achttal Wieringermeerruiters tijdens Nat. Kampioenschap in Utrecht, sept. 1955. V.l.n.r. Hilbert Dijken, en de dames A. Broer, B. Nieboer, M. Schenk, T. van Wijngaarden, R. van der Giessen, M. Smit en Ina van Strien. Kroniek no. 52, 77e jaargang, 2009/1 33

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2009 | | pagina 35