dan via zendamateurs en ook via internet contact met elkaar. Een andere manier om scouts van overde hele wereld te ontmoeten is het bijwonen van een Worldjamboree. De huidige scoutsleiderMenno Hoekenga heeft in 2003 een dergelijke Jamboree in Thailand meegemaakt. "Een onvergetelijke ervaring, al die verschillende groepen en culturen bij elkaar op een locatie. Heel mooi om dat een keer meegemaakt te hebben", volgens Menno. Het Sinterklaasfeest en de kerstviering stonden ook in het teken van het 50-jarig jubileum. In april-mei wordt in het huis van het Historisch Genootschap in Middenmeer een jubileumtentoonstelling ingericht. Op 30 april, Koninginnedag, staat er weer een Pier Montsma Het jubileumjaar Na de zomervakantie van 2008 werd op 29 augustus het nieuwe seizoen gestart in het Dijkgatbos: daar werd het jaarprogramma geïntroduceerd met o.a. een grote puzzel, gemaakt van het jubileumlogo. In oktober was er een Jota-weekend. Jota is een afkorting van Jamboree on the air: wereldwijd hebben de scoutinggroepen stand van Die Robben in Wieringerwerf, maar de belangrijkste gebeurtenis is het Pinksterkamp in Harderwijk voor alle leden, van 30 mei tot en met 1 juni: exact de oprichtingsdatum. Tot besluit is er dan nog op 13 juni een grote Reünie. Nog niet alle adressen van oud-leden zijn achterhaald, dus als u dit leest en nog geen bericht heeft gehad, meld u dan bij Scouting Die Robben. En verder: hou de Wieringermeerbode goed in de gaten en kijk vooral eens op www. dierobben.nl Kroniek no. 52, ïje jaargang, 2009/7 Professioneel knoopwerk Voorbeeld van een brugconstructie.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2009 | | pagina 33