Kroniek no. 51, 16e jaargang, 2008/3 Het beeld gemaakt door de Groninger kunstenaar Marten Grupstra werd onthuld op een eilandje in het park van de Blauwestad. Het beeld is een samenstelling van twee verschillende technieken. Het realistisch gegoten bronzen borstbeeld, waarvoor de kleinzoon Hylke model heeft gestaan, is verwerkt in een lichaam gemaakt van verschillende metalen, zoals messing, koper en roestvrij staal, die zijn bewerkt en gelast tot een geheel. Het standbeeld van Mansholt in de Blauwestad. De eerste indruk van het beeld is: "Daar staat iemand die zijn mannetje staat", langbenig boven de problemen. Mansholt staat daar met laarzen aan tot zijn kuiten in het water. "Dat water herinnert aan de onderwaterzetting van de Wieringermeer", lichtte de kunstenaar toe. "De opvallende cape over beide schouders staat symbool voor de twee eredoctoraten die Mansholt ontving en eronder een boerenwerkjas, symbool van zijn noeste werken. De blinkende stropdas verwijst naar de markante Europese politicus, die Mansholt was. Hij staat daar met open handen gereed om het werk dat gedaan moet worden aan te pakken. Het symposium Na de onthulling van het standbeeld was er een Mansholtsymposium in Cultureel Centrum Van Beresteyn in Veendam o.l.v. prof. Dr. D. Strijker van de Rijksuniversiteit Groningen. Dit symposium leed niet aan gebrek aan belangstelling. De theaterzaal was tot de laatste plaats bezet. Na het openingswoord door de dagvoorzitter, prof. Strijker, kreeg Minister Verburg het woord. Na veel waarderende woorden voor haar grote voorganger Sicco Mansholt ging zij vooral in op de komende ontwikkeling van de landbouw en het haar landbouwbeleid, waarbij zaken als duurzaamheid, milieu, prijsontwikkeling, export en wereldvoedselschaarste de nadruk kregen. Dr. J. van Merriënboer van de Radboud Rijksuniversiteit Groningen. Dit symposium leed niet aan gebrek aan belangstelling. De theaterzaal was tot de laatste plaats bezet. Na het openingswoord door de dagvoorzitter, prof. Strijker, kreeg Minister Verburg het woord. Na veel waarderende woorden voor haar grote voorganger Sicco Mansholt ging zij vooral in op de komende ontwikkeling van de landbouw en het haar landbouwbeleid, waarbij zaken als duurzaamheid, milieu, prijsontwikkeling, export en wereldvoedselschaarste 9

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2008 | | pagina 9