Van de redactietafel Nieuwe leden en mutaties ledenbestand Kroniek no. 51, 76e jaargang, 2008/3 Deze 51ste Kroniek zal bij u in de bus vallen tussen Sinterklaas en Kerst. Daarmee bieden wij u in de periode tussen pepernoten en kerstkransjes een uitgave met een variatie aan artikelen. Er wordt stilgestaan bij de postume hulde in Groningen aan de ex- Wieringermeerder en latere Minister en Eurocommissaris Sicco Mansholt, waarbij drie leden van ons Genootschap aanwezig waren. (We kregen slechts drie kaarten voor het symposium toebedeeld.) Vijfenvijftig jaar geleden werd er in onze polder voor het eerst carnaval gevierd. Voor ons een reden om eens in de historie van dit feestgedruis te duiken. De komst van Zuiderlingen naar de Wieringermeer is zeker debet aan dit Vastenavondgebeuren. Benieuwd zijn wij waar De Meerkoetelaars in de toekomst het carnaval zullen vieren als De Oude Beurs, (De Koetelburcht) is verdwenen. Naast de gebruikelijke artikelen deze keer ook aandacht voor de monumenten en beelden in onze gemeente, die ons doen herinneren aan belangrijke gebeurtenissen in het nog vrij korte bestaan van de eerste en enige Zuiderzeepolder. Aardig is het om kennis te nemen van verhalen en belevenissen van vroeger. Deze keer daarom de ingezonden schoolervaringen in de beginjaren van de polder van Jaap de Jong, Arie Wierts en meester A. Kooyman. Met de nieuwe rubriek "Wie, wat, waar en wanneer?" hopen wij met uw hulp te achterhalen wie er op de betreffende foto staan en waar en wanneer deze is gemaakt. In het rijke fotoarchief van het Genootschap zijn er wat dit betreft de nodige leemtes. We hopen dat u reageert als u ons kunt helpen. Tot slot wijzen we u graag op de Algemene Ledenvergadering van 17 februari 2009. Tijdens deze bijeenkomst wordt er afscheid genomen van onze voorzitter, de heer C. Meeuwsen. In de volgende Kroniek zullen we daaraan zeker aandacht besteden. We wensen u fijne feestdagen en een voorspoedig 2009. Namens de redactie, Wil Datema. Nieuwe leden: - B.A. de Greeuw-van Oosten, Rhodoslaan 26, 7577 KN Oldenzaal - G. Rikkert, Mossel 41,1775 JA Middenmeer - C. vd Veen - Klaver, Melkdistel 12,1775 HA Middenmeer - Fam. K. Pladdet, Kruisstraat 27, 9468 CLAnnen - P. Renkema, Robbenoordweg 19,1771 MC Wieringerwerf - P. Nipshagen, Pergola 98,1628 LR Hoorn - H. Verbruggen, Stadsweg 99a, 9918 PM Garrelsweer - S. Kuipers-van der Laan, Elzenhof 28,1775 GH Middenmeer - B.M.H. Amsing - Scholtens, Wilgenlaan 55,1775 GM Middenmeer 3

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2008 | | pagina 3