Kroniek no. 51, 16e jaargang, 2008/3 Eeredienst In den loop van 1938 werd aangevangen met den bouw van een Gereformeerde Kerk te Wieringerwerf; aan het eind van het jaar was dit kerkgebouw nagenoeg voltooid. Plannen voor den bouw van een R.K. Kerk te Wieringerwerf zijn in een vergevorderd stadium. Ombouw bedrijfsgebouwen De verbouwing van twee ontginningsschuren met geknikte daken tot schuren, met de voor de Wieringermeer genormaliseerde dakhelling van 450 en met vervanging van de stalen spanten door houten driescharnierspanten, bleek een zeer goed resultaat op te leveren. Aanleg electra Begin september werd een aanvang gemaakt met het aanleggen van de electrische installaties in de boerderijen en arbeiderswoningen buiten de dorpen. Begonnen werd in die secties, waar de meeste weidebedrijven voorkomen, wijl hier de behoefte aan iicht in de koestallen des winters het grootste is. 22 october brandde in de boerderij op E79 de eerste gloeilamp, waarna in snel tempo ook vele andere bedrijven volgden. De transformatoren, welke nogal wat ruimte vergen, zijn in den regel in de kelders of kelderkasten geplaatst. In alle opzichten blijkt deze plaatsing echter niet te hebben voldaan; de bewoners klaagden over stankverspreiding en een te hooge warmteontwikkeling der transformatoren. Het eerstgenoemde euvel bleek een gevolg te zijn van het niet voldoende verhard zijn van de lak op de wikkelingen en is dus van voorbijgaanden aard, het tweede verschijnsel zal verholpen moeten worden door een voldoende ventilatie der kelderkasten aan te brengen. 40-jarig Regeeringsjubileum H.M. de Koningin Op geestdriftige wijze heeft de Wieringer- meerbevotking deelgenomen aan de feesten ter eere van het 40-jarige Reg- eerings jubileum H.M. Koningin Wilhelmina. De feestelijkheden werden De praalwagen gaat olympisch stadion binnen. 33

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2008 | | pagina 33