Kroniek no. 51, 16e jaargang, 2008/3 Ongedierte Begin november kwamen reeds zooveel muizen in de schuren voor, dat behandeling met 'Ratin' gewenscht was; na een maand moest het nog eens worden herhaald, want steeds kwamen uit de velden nieuwe gasten voor overwintering in de schuren. Bonte kraaien veroorzaken telkens weer schade aan het dek van de graanmijten. Voor beveiliging tegen de kraaien zijn de kapschuren rondom met gaas voorzien, dat van de dakgoot 1,5 meter naar beneden hangt. Bij de mijten is iets dergelijks evenwel niet mogelijk. Bloembollen Verschillende pachters sloten wederom contracten af met tuinders en handelaren op het oude land voor de teelt van bloembollen. Naar aanleiding van de te sterke uitbreiding van de bloembollenteelt, waardoor de aard van het bedrijf dreigde te veranderen, werd besloten met ingang van 1 november 1938 aan een vergunning voor bollenteelt een pachtverhooging van fl 65,- per Ha per jaar te verbinden over het met een bolgewas te betelen oppervlak, verminderd met 0,5 Ha. Bruggenbouw De afstrooming van het water van den Oom-Kees-tocht en de daarachter gelegen Kwelsloot naar de Hooge Kwelvaart geschiedde tot nu toe door een duiker onder den Oosterkwelweg, bestaande uit drie naast elkaar gelegen riolen. In verband met het voornemen om deze tochten voor kleine vaartuigen bevaarbaar te maken is besloten de duiker in den Oosterkwelweg te vervangen door een vaste brug. De besteding van dit werk had plaats op 2 augustus 1938 en de uitvoering werd opgedragen aan den laagsten inschrijver G. Hulsebosch te Bloemendaalvoorfl7999,-. Hetwerkkwam in december 1938 gereed. De brug is uitgevoerd in gewapend beton en is gelijk aan de reeds vroeger op overeenkomende kruisingen in den polder uitgevoerde bruggen. Onderhoud bruggen Bij de Waardbrug werd een zware remstoel geheid, daar reeds herhaaldelijk lichte aanvaringen van de brug hadden plaatsgevonden als gevolg van onvoldoende geleiding der schepen bij krachtigen wind uiteen bepaalden hoek. 31

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2008 | | pagina 31