Monumenten en beelden in de Wieringermeer Kroniek no. 57, 76e jaargang, 2008/3 name de basisscholen op vrijdag. Drie verklede dames. In 1988 komt de Sleuteloverdracht op het gemeentehuis van de grond, gepaard gaande met wat steken onder water over en weer. Met een onderbreking van enkele jaren omdat burgemeester Knorr wat moeite had met een aantal Spuiten, vindt deze ceremonie nog steeds plaats. De laatste jaren krijgt ook de seniorenvereniging De Kroon een bezoek op vrijdag en die dag wordt ook een bedrijf uitgekozen voor een bezoek. Verder zijn de Meerkoetelaars altijd te porren voor ludieke acties: voetballen met de brandweer of een alternatief standbeeld plaatsen zijn daar enkele voorbeelden van. Ondertussen is het nog maar de vraag of de Oude Beurs het komende carnaval nog gebruikt zal worden. Wat wel zeker is dat het carnaval in de Wieringermeer nooit zal verdwijnen. (Met dank aan Jef Kerckhoffs.) In de nog jonge Wieringermeer met haar bewogen geschiedenis zijn in de loop der jaren monumenten en beelden opgericht die ons doen herinneren aan belangrijke historische gebeurtenissen. Het oudste monument in onze polder is het Lang leve de Meerkoetelaars, Alaaf P. Montsma. De Carnavalsvereniging zal vanwege het 55-jarig bestaan een jubileumboek uitgeven. Op 24 januari 2009 zal de vereniging De Meerkoetelaars om 11.00 uur het eerste exemplaar van dit boek officieel overhandigen aan het Historisch Genootschap. Vanaf diezelfde dag zal de tentoonstelling "55 jaar Carnaval in de Wieringermeer" in het Genootschapshuis te bezichtigen zijn. Uiteraard zal hierover nog het nodige bekend worden gemaakt in de eerstkomende uitgave van de Koetelkrant en in de Wieringer- meerbode. bescheiden metselwerkje met daarbij een vlaggenmast, dat herinnert aan het in bedrijfstellen van de waterleiding in Sluis I, (Slootdorp) op 25 mei 1932. De in bedrijfstelling werd op die datum verricht door Prinses Jutiana. Diezelfde dag legde de Prinses ook de eerste steen van de nabij gelegen Ned. Hervormde kerk. 24

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2008 | | pagina 24