Kortom: puur genieten Kroniek no. 57, 16e jaargang, 2008/3 Hoe Marjan Jorink het vieren van carnaval beleeft één grote reünie van polderapen en meerpenen heerlijk 'ouwehoeren' met mensen die je maar 2x per jaar ziet (met carnaval en de kermis in Wieringerwerf) een gezellige bijeenkomst met de familie (Jorink), synoniem voor een avondje lol de eindeloze (lees: weken) voorpret met onrealiseerbare en absurde verkleedideeën en uiteindelijk twee uur van tevoren alles nog uit de kast moeten trekken (levert uiteindelijk de leukste verkleedpartijen op) je lekker kunnen verkleden (hoe gekker, hoe beter, eindelijk weer in de verkleedkist uit je jeugd duiken) helemaal uit je dak kunnen gaan zonder dat iemand denkt dat je minstens in het gesticht thuis hoort hopen op een verkleedprijs (lees: voedsel- en drankpakket) op de zondagavond (en als je die bemachtigd hebt, de inhoud ervan in vijf minuten verorberen) ongegeneerd gek kunnen doen (lees: de malloot uithangen) lekker dansen, springen, hossen en in de polonaise lopen veel zweten en bier over je heen krijgen een saamhorigheidsgevoel dat niemand snapt (als je niet uit 'de polder' komt) even in een 'andere wereld'zijn (de wereld van gekken en dwazen) lekker bier drinken uit plastic bekertjes (en het gevoel hebben dat je nooit dronken kan worden omdat je het vermoeden hebt dat het om 'evenementenbier' gaat) urenlang op de taxi wachten (en uiteindelijk je vader bellen omdat het te lang duurt) •'s ochtends om 10 uur je eerste biertje drinken tijdens het krieken in de rij bij de wc's de laatste roddels horen een euro (of in het vroegere tijdperk een gulden) betalen om je jas op te hangen koukleumen om een entreekaart te bemachtigen uren puzzelen op de koetelpuzzel en maar hopen op een vrijkaart (wat dan toch zeker gx lukt). l. 1 Na afloop soep eten bij de Prins thuis; Wel de vuile schoenen buiten laten. Belangrijke nevenactiviteiten Denk nu niet dat de Meerkoetelaars zich alleen bezighouden met het carnaval in de Koeteiburcht. Veie uitwisselingen met zuster verenigingen zijn er geweest, tot zelfs in Frie sland aan toe. Al sinds 1977 wordt op zater dagmorgeneen bezoekgebrachtaan Lelypark om de bewoners aldaar een paar genoeglijke uurtjes te bezorgen. Ook langdurig zieken in de polder krijgen een bezoekje van enkele raadsleden en mogen rekenen op een atten tie. Later is daar het zwemmen met leden van de SAS (Stichting Aangepaste Sportbeoefen ing) bijgekomen, evenals het bezoek aan met 23

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2008 | | pagina 23