Kroniek no. 57, 76e jaargang, 2008/3 Vanaf half 8, voordat de eerste bezoekers binnenkwamen, zat hij opgesloten in een vlinder, hangend boven de feestgangers, en moest wachten tot halfio, het moment dat de Prins feestelijk werd binnengehaald. Ondertussen stond zijn blaas op springen. Tot overmaat van ramp moest eerst ook nog het feest met de nodige plichtplegingen geopend worden en voorgegaan worden in de polonaise ....Hij heeft het overleefd. Het volgende jaar waren de Meerkoetelaars snel klaar met de Prinsverkiezing, natuurlijk werd dat Ad van Oers, alias Prins Obelix. Een herinnering van Prins Jan Muziek Nu toch een enkele keer een muziekgroep is genoemd moet er ook maar een hoofdstuk aan worden gewijd. Vrijwel vanaf 1955 werden veeial twee bands ingehuurd: een "gewone" band en een boerenkapel. Van de meeste bands zijn de namen te achterhalen, maar ik zal u daar niet mee vermoeien. Toch moet een enkeie band genoemd worden: Macintosh o.a. Deze band speelde voor het eerst in 1978 en stopte pas 14 jaar later, in 1991. Andere bands die jarenlang acte de presence gaven op het carnaval waren de Monitors, Stampvast en de laatse jaren La Stampa. Van de boerenkapellen zijn niet altijd de namen bekend, de Alpenjagers, de Rooie Koolstampers en de Bolletukkers zijn enkele namen die voorbij komen. De boerenkapel die het meest heeft bijgedragen aan het carnaval in de polder is die van Creona. Meer dan 30 jaar heeft deze boerenkapel het volgehouden bij de Meerkoetelaars, in 2006 voor het laatst. Veelal werd de muziek verzorgd door muzikanten van eigen bodem. In ditverband kunnen de Wieringermeerband en ook Bouwbedrijf De Groot die begon op de kindermiddag op zaterdag, genoemd worden. Tenslotte mag de Hofkapel niet ongenoemd blijven. Begonnen in 1978 ais i-mans Hofkapel (Peter Prikkel) vormen nu zo'n 15 personen de Hofkapel die zich sinds 2003 "Toeternietoe" noemen. 22

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2008 | | pagina 22