Kroniek no. 51, 7 6e jaargang, 2008/3 een reünieavond onder aanvoering van Prins Pinky alias Peter Ruijter, die jarenlang het voorzitterschap van de carnavalsvereniging bekleedde. In plaats van de Koetetpluimen komt de Koetelgift, een bedrag van f 1111,11 voor personen of instellingen die wel een centje kunnen gebruiken. Als eerste kwam het Historisch Genootschap van de Wieringermeer daarvoor in aanmerking.Vanaf 2000 wordt de maandag De Dolle Maandag genoemd, met acts en buffet. Het Ad van Oers-ijzer wordt ingesteld voor een opmerkelijke speech, een begenadigd spreker of een verrassende uitspraak. Koetelgift en Ijzer verhuizen weer naar de vrijdag en de maandag verandert in een After Work Party, d.w.z. vanaf 16.11 uur zo vanaf je werk een kop soep halen en verder aan de fris of het bier. Carnaval uit het hart gegrepen door een zuiderling. Natuurlijk heeft het carnavalsfeest in onze polder indruk op me gemaakt. Carnaval is me als Limburger met de paplepel ingegoten en de genen spelen ook mee. Al jong genoot ik, als mijn vader alleen door de zaal sprong en ik dacht dan, dat wil ik ook. Er is weinig nodig om in carnavalsstemming te komen, ook hierin Middenmeer was dat niet moeilijk. Gelukkig kan en mag ik op mijn eigen manier carnavalvieren, vaak is de verkleedpartij kort, want er liggen nog aardig wat verkleedkleren en attributen op zolder! Op gympen en met wat lawaai in de handen ben ik al gauw in carnavalsstemming. Genieten van wat op straat en in de zaal is te zien en van allerlei reacties op heffeest! In 2007 heb ik nog eens de sleuteloverdracht op het gemeentehuis in Wieringerwerf meegemaakt en daarna de kinderoptocht buffet voor de all-in prijs van f 32,50. In het kader van de onderscheidingen worden o.a. 5 pioniers gehuldigd, want de Wieringermeer bestaat 50 jaar. Vanaf 1982 vindt tijdens het buffet het Meerkoetelen plaats: het houden van een komische voordracht, met als eerste prijs de Koetelbokaal. Het Meerkoetelen wordt volgehouden tot en met 1988, dan inmiddels op de vrijdagavond. In 1985 wordt de maandagavond voor de jeugd vanaf 12 jaar (alcoholvrij) gereserveerd en later wordt het weer een Bonte Familieavond met acts (o.a. van de gezamenlijke artsen), optreden van de Lelyzangers enz. Vanaf 1989 heet de vrijdagavond BoKiBa oftewel Boerenkielenbal, want zonder boerenkiel kom je er niet in. Ook nieuw is dan het optreden van een bekende artiest zoals Imca Marina, Harry Slinger (van Drukwerk) of Peter Koelewijn. In 1991 verandert de maandagavond in een thema-avond met thema's als Winter, Country and Western, Romeinen enz. In 1998 vieren de Meerkoetelaars hun 44-ste carnaval. De maandagavond is 20

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2008 | | pagina 20