Kroniek no. 51, 16e jaargang, 2008/3 gedachten gaan ook uit naar de alternatieve raad van ELF, wat 'n groep.... met Prinses en gevolg. "De VOGELTJESDANS": alle zes zussen als vogel in een prachtig turkoois pak, met rode veertjes op ons kopje en schuimrubberen pootjes. U begrijpt dat we menig keerde vogeltjesdans hebben gedanst. Heel veel plezier mochten wij ook hieraan beleven.... Zo hebben we nog verschillende verkleedpartijen gehad. Het was vooreen ieder van ons heerlijk om naar uit te kijken. Zelfs 4 van ons hebben er een partner aan overgehouden, waar carnaval al naar toe kan leidenzo zie je maar. Een groet van de zes zussen Amsing. Tecla, Marian, Tiny, Bernarda en Ria Amsing. De 6 meisjes Amsing als "Kamerbreed Tapijt" Redactie en Bouwploeg De voornaamste taak van de Redactie bestaat uit het samenstellen van de Koetelkrant. Deze wordt gevuld met de onmisbare advertenties en een aantal vaste rubrieken, zoals een Ten Geleide, een pagina van de nieuwe Prins, het Programma, de Onderscheidingen (later Koetelgift), de Kinderpagina en de Middenpagina. De laatste jaren wordt ook plaats ingeruimd voor een Terugblik en ook Exfulica, de vereniging van oud-raadsleden mag een pagina vullen. De belangrijkste rubriek echter is die van Spuit 11. Na schuchtere pogingen vanaf 1966 kreeg de rubriek voorgangers met namen als "Vers getapt" en "Kort Geknipt" totdat in 1975 de rubriek definitief Spuit 11 heet. De bedoeling van de Spuit is dat ie leuk is in de twee eenheid titel en tekst, maar hij mag ook kritisch, beschuldigend, provocerend zijn. Als het even kan niet beledigend en hij moet gebaseerd zijn op wat er in de Polder speelt. Een moeilijke taak die elk jaar weer zorgt voor discussie. Als de Koetelkrant gedrukt is en rondgebracht kunnen de redactieleden de Bouwploeg evt. terzijde staan. Want ondertussen heeft deze ook niet stilgezeten en zich beziggehouden met het voertuig of de installatie waarmee de nieuwe Prins zal binnenkomen. In de loop der jaren zijn er zo heet wat vernuftige bouwsels ontstaan: een bokkenwagen, een maanvoertuig, een fles wijn enz., enz. tot nu toe 54 in totaal. Een andere taak van de Bouwploeg is het installeren van de kasteelachtige ingang van de Koetelburcht en tenslotte het aankleden en versieren van de feestzaal. Vooral bij deze laatste bezigheid is de gehele Raad aanwezig. Uitbreiding carnaval en veranderende activiteiten In 1976 is het 22 jaar carnaval. De vrijdag wordt gebruikt als jubileumavond: de nieuwe Prins treedt aan, de onderscheidingen worden uitgereikt en de Dansmariekes, opgericht in augustus '75. treden op. Hun eerste optreden was op het Prinsenbal in november 1975, het feest van de u-de van de u-de. In 1977 wordt de dinsdagavond de slotavond en drie jaar later wordt de maandagavond in het leven geroepen: voor maximaal 150 personen een 19

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2008 | | pagina 19