Kroniek no. 57, 16e jaargang, 2008/3 Maatschappij en Sport (later Koetelpluimen genoemd) uitgereikt. In 1972 wordt voor het eerst een Kinderoptocht georganiseerd met Als in 1975 voor het eerst de Koetelkrant verschijnt en de vrijdagavond de derde carnavalsavond wordt krijgt de Raad van Elf het steeds drukker met de voorbereidingen en worden de taken steeds nadrukkelijker verdeeld. Het dagelijks bestuur, bestaande Samen is pas gezellig. aansluitend een soort "Stuif-es-in" in Hotel Smit. Vanaf die tijd is ook het Kindercarnaval niet meer weg te denken uit de polder. uit voorzitter, secretaris en penningmeester bemoeien zich met de meer officiële zaken en de overige leden zijn verdeeld over de Redactie en de Bouwploeg. Alles bij elkaar bestaat de Raad van Elf in feite uit 15 personen, inclusief de Prins. Deelnemers aan de optocht op zaterdagmiddag. Waarom wij als groep van 6 zussen, verkleed op het carnaval kwamen?Gewoon omdat we het leuk vonden. De voorpret die je dan samen beleeft is te gek. Eerst, wat gaan we dit jaar weer eens doen? Dus ieder van ons ging aan 't denken en we bespraken dit daarna samen. Ook wat het afgelopen jaar noga! actueel was, daar haakten we op in, b.v. "De Borrelbus". Wat hebben we daar een pret mee gehad, ledereen wilde met ons mee. We hebben wat heen en weer moeten rijden in de zaal met veel getoeter. Ook"Er staat een paard in de gang"...Dit was natuurlijk op mijn lijf geschreven, na zoveel paardensport. Dus een prachtig PAARD gemaakt, en deze had een groot succes, al kon je niet veel zien, maar we hadden goede begeleiding. Het is wat met z'n tweeën in zo'n beest!!!! En dan het kamerbreed tapijt. Hotel Smit was net afgebrand en de carnavalsvereniging moest naar een andere locatie uitwijken. Dit werd "Haijtema". Dit kwam voor ons heel goed uit met ons KAMERBREED TAPIjT. De schuifdeur moest voor ons worden geopend, want door een gewone deur konden we niet. We moesten elkaar goed vasthouden, omvallen was er niet bij, want kom maar eens overeind in zo'n rol.... Het maken van alle creaties was al een klucht op zichzelf. We deden dit met z'n allen en nodigden ook wel eens een broer uit voor wat materiaal, en dat ging ook nog. Mijn 18

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2008 | | pagina 18