J.A.M. PATER Meester Kooyman, destijds gekozen uit 1900 sollicitanten Bouwkundige Ontwerpen en Constructies Dorsmolen 2, 1771 PA Wieringerwerf T.0227-603278 - M.06-22488491- www.jampater.nl Kroniek no. 31, 16e jaargang, 2008/3 (Samenvatting van een artikel uit de Wieringermeerbode van oktober 1974.) Op 1 oktober 1974 was het veertig jaar geleden dat de heer A. Kooyman te Middenmeer zijn onderwijzersloopbaan begon als "onbezoldigd kwekeling-met- akte" in Papendrecht. Er was toen namelijk een grote overvloed van onderwijskrachten en bij sollicitaties gingen de "wachtgelders" voor. Na twee jaar te Papendrecht zijn gratis-krachten aan het onderwijs te hebben gegeven, kreeg de kwekeling in Puttershoek een betaalde betrekking van f. 30,00 per maand. In 1938 mochten ook anderen dan wachtgelders solliciteren. De heer Kooyman nam deze kans waar. Gemiddeld gingen er vijftien brieven per week de deur uit (met postzegel voor antwoord bijgesloten). Zelden werd iets op de sollicitatie gehoord. Toen kwam de Wieringermeer Een sollicitatie als onderwijzer bij de te openen christelijke scholen in Middenmeer en Slootdorp had tot resultaat dat drie weken later vijf heren uit Wieringermeer bij de kwekeling op bezoek kwamen. Na het bijwonen van een proefles en een gesprek vertrok de delegatie uit het nieuwe land met de mededeling dat men nog.... 26 anderen ging bezoeken! Op 28 mei 1938 volgde er een oproep voor een kennismaking met het gehele bestuur der "Vereniging tot Stichting en Instandhouding van Christelijke Scholen in de Wieringermeerpolder", in hotel Lely te Slootdorp. Daar bleek dat er acht sollicitanten waren opgeroepen, waaruit men nu 2 Gereformeerde en 2 Hervormde leerkrachten wenste te benoemen. Drie dagen later had Kooyman z'n benoeming in bezit. adres voor» architectonische ontwerpen, berekeningen tbv bouwconstructies, EP/V, vuurbelastlng en brandoverslag restauratie van monumenten, kleur-advlezen bouwkosten ramingen, toezicht eri/o-f begeleiding 15

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2008 | | pagina 15