Kroniek no. 57, 16e jaargang, 2008/3 Minister G. Verburg sprak een kort woord na de onthulling. Rechts op de foto naast haar de kunstenaar Marten Grupstra. de nadruk kregen. Dr. j. van Merriënboer van de Radboud Universiteit Nijmegen, de schrijver van het boek "Mansholt, een biografie", nam hierna zijn gehoor m.b.v. geprojecteerde beelden mee langs het indrukwekkende leven van de voormalige Europese Landbouwcommissaris. Na een korte pauze werden enkele fragmenten getoond van de documentaire "Sicco Mansholt, van boer tot eurocommissaris" gefilmd door de cineast Louis van Gasteren. Wij, Wieringermeerders hadden natuurlijk direct in de gaten dat de hierin getoonde voormalige boerderij van Mansholt "Fletum" aan de Cultuurweg niet die boerderij was, maar het bedrijf van broer Dirk Mansholt aan de Molenweg. Na de filmbeelden volgde een inleiding van prof. Dr. Ir. G. Meester van de UvA en het Ministerie over de betekenis van Mansholt voor de landbouw in Europa en voor Nederland in het bijzonder. Tijdens een kort intermezzo was er een kort interview met een nu 91-jarige ex- medewerker van Mansholt. Hij herinnerde zich de voormalige minister als een energieke en stugge onderhandelaar, die tijdens marathonzittingen het meest fit bleef en zo de vergaderingen leidde naar het doel dat hij voor ogen had. Na een viergesprek tussen politieke en maatschappelijke vertegenwoordigers kwam er een einde aan dit goed georganiseerde symposium. Ik kom even terug op de tentoonstelling "Sicco Mansholt, van boer tot eurocommissaris". Wat zou het goed zijn als we na 4 januari 2009 deze tentoonstelling eventueel een onderdeel daarvan) zouden kunnen laten zien in ons Genootschapshuis. Dat zou een trekker van jewelste zijn! Wjd. 10

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2008 | | pagina 10