Kroniek no. 30, 16e jaargang, 2008/2 boerenvak bij. Zó zelfs dat ik er mijn beroep van heb gemaakt. In Roermond rondde ik mijn opleiding af aan de H.L.S. Na de militaire dienst, 23 maanden en bevordering tot soldaat eerste klas, en na wat rondkijken kwam ik in 1964 definitief naar de polder. Bij mijn ouders, ondertussen boerend aan de Noorderdijkweg. Ik ontmoette Corry Jacobs en we trouwden in 1971. Kort daarop verhuisden we naar de boerderij van haar ouders aan de Wierweg. Een goeie tijd voor ons gezin en voor het bedrijf, samenwerkend met drie broers, als pootgoedteler, als champignonteler en als witloftrekker. Uitbreiding volgde en in 1987 trokken Corry en ik met onze vijf kinderen naar de Schervenweg. We wonen er nog. Nu op 23. Onze oudste zoon heeft enige jaren geleden het bedrijf overgenomen. Dus er is meer tijd voor de kinderen, kleinkinderen, de tuin en voor andere bezigheden. Al een paar jaar draai ik mee als gids in het Genootschapshuis. Die regelmatige aanwezigheid daar zorgt er voor dat de geschiedenis van de Wieringermeer je steeds meer gaat pakken. Het is dan wel een relatief jong gebied maar wél een gebied waar de invloed van de mens bepalend is geweest voor de vorm, de gemeenschapsontwikkeling, de bestaansmogelijkheden en ons welzijn. Om die ontwikkelingen te kunnen duiden, te verklaren, te kunnen volgen, is het bewaren en ordenen van veel gegevens en materiaal van groot belang. En dat doet Het Genootschap voor de Geschiedenis van Wieringermeer. Daar werk ik graag aan mee. Marinus Jozef, of eenvoudiger, Rein Kooien, Mijn naam is Hans Roelofsen, geboren te Doetinchem (1951). In mijn jeugd is ons gezin regelmatig verhuisd, (Soestdijk, Baarn, Angerlo /Doesburg, Doetinchem), tot wij in 1965 in Middenmeer neerstreken. Mijn vader heeft indertijd vanuit Doetinchem, samen met een collega, een filiaal van Hoegen-Dijkhof in Middenmeer opgestart. Dit was een landbouwmechanisatiebedrijf, dat ook personenauto's verkocht. Wij woonden toen eerst boven dameskapper (Robert), om later naar de Dr. Lovinkstraat te verhuizen. Tijdens mijn schooltijd (Mulo en Middelbare Detailhandelsschool) heb ik bij diverse bedrijven in de Wieringermeer (vakantie-)werk verricht, zoals bollenwerk bij Th. Hof in Wieringerwerf, in de winkel gestaan bij de groentezaak Braak te Middenmeer, enige jaren meegelopen met de melkwijk van Keppel, (eerst vanuit de zuivelwinkel, daarna vanuit de supermarkt). Ook heb ik nog een periode boodschappen rondgebracht voor de VéGé, (Supermarkt Blaauw). Tijdens mijn werk bij Keppel heb ik ook mijn vrouw leren kennen, die daar toen in de winkel werkzaam was. Inmiddels ben ik al weer enige jaren (gelukkig) getrouwd en 9

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2008 | | pagina 9