Nieuwe bestuursleden stellen zich voor Het Genootschap voor de Geschiedenis van Wieringermeer is een vereniging voor alle (oud-) bewoners van de polder, omdat we samen die geschiedenis maken. Kroniek no. 50, 1 6e jaargang, 2008/2 archieven inzien en eventueel kopiëren, (a 0,10 per stuk). Meenemen naar elders, zult u begrijpen, is niet toegestaan. De Archiefcommissie heeft in het Genootschapshuis een tentoonstelling ingericht i.v.m. het 75-jarig bestaan van de Vereniging van Plattelandsvrouwen "Vrouwen van Nu". Heeft u foto's of ander materiaal m.b.t. de drie basisscholen te Middenmeer dan houdt de Archiefcommissie zich aanbevolen om straks i.v.m. de nieuwe brede school een tentoonstelling in te richten. (C. Meeuwsen) of 0227-502482 (W.Maris) of per email: c.meeuwsen@quicknet.nl (Bij verzending per post wordt 10,- in rekening gebracht. Nu er plannen zijn om De Oude Beurs te Middenmeer te slopen is het gedenkboek "25 jaar Cultureel Centrum De Oude Beurs\ geschreven door Wil Datema, weer zeer actueel. Het is voor 15,- te koop in ons Genootschapshuis. Bezit u oude nummers van onze Kroniek, waar u geen weg mee weet, lever ze dan in bij het Genootschap, die dan een exemplaar kan geven aan o.a. aspirant leden. De per 1 januari 2006 uitgekomen dvd "Van Zee tot Meer" i.v.m. het 75-jarig jubileum van de Wieringermeer is nog steeds verkrijgbaar bij ons Genootschap voor de prijs van 7,50. Bestellen kan ook telefonisch: 0227-502517 In maart 1941 kwam ik als baby van drie maanden met mijn ouders en grotere zus mee vanuit Nieuw-Vossemeer (N.B.) Een wereldreis voor zo'n klein pioniertje. Mijn vader was aangenomen als bedrijfsleider op een gemengd bedrijf van 8 ha. Hij werd staatsboer op J 29b. Mijn ouders waren daar gelukkig. De oorlogswolken gaven aanvankelijk weinig alledaagse problemen. De poldergrond bleek vruchtbaar en ook ons gezin dijde uit. De hongerwinter kwam. Een treurige tijd brak aan. Uiteindelijk vluchtten we de Meer uit. Een grote zwerftocht begon. Medemblik, Edam, Vosmeer en in 1946 weer terug. Maar toen belandden we aan het Wagenpad. Op 't Hoefke' Daar groeide ik op. Naar de bewaarschool bij de nonnen. De fraters leerden me lezen en schrijven. Mijn ouders brachten me de liefde voor het

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2008 | | pagina 8