TOEN: 50 jaar geleden Kroniek no. 50, 16e jaargang, 2008/2 In deze rubriek doen wij verslag van feiten en gebeurtenissen die 50 jaar geleden, (dus in dit geval in 1958), plaatsvonden in de Wieringermeer. Als bron gebruikten wij de Wieringermeerbode. Een nieuw sportveld in W'werf Eind mei 1958 besluit de gemeenteraad van Wieringermeer een sportveld aan te leggen ten noorden van Wieringerwerf. Het aanleggen van een sportterrein nabij de Terp, waartoe eerder (in 1956) was besloten werd afgeblazen. Een ingesteld grondonderzoek wees uit dat de grond nabij de Terp minder geschikt is voor de aanleg van een sportveld. "Mijn moeder is een ijskast" Dit was de ondertitel van een artikel in de Wieringermeerbode van 28 mei 1958. in dit bericht werd gewezen op de kwalijke gevolgen voor de opvoeding van de kinderen als moeder buitenshuis gaat werken, wat sinds dat jaar in Nederland opgang maakte. "Dan staat je eten in de ijskast", merkte een kind op. Uitslag gemeenteraadsverkiezing De zetelverdeling van de raad van de gemeente Wieringermeer werd na de telling van de stemmen op 28 mei 1958 als volgt: P.v.d.A. 3 zetels: J. Addens, A. Slabbekoorn en J. Bijpost. A.R. 3 zetels: H. Smid, G. Klop en R. Renkema. K.V.P. 3 zetels: L. Vollebregt, A. Pauwels en F. van Dam. C.H.U. 2 zetels: S. Zoodsma en J. Wanmaker. V.V.D. 2 zetels: S. Breebaart en J. Kits. De heren Addens en Van Dam werden later gekozen tot wethouder. Camping "Land uit Zee" Op 3 juni 1958 vond de officiële opening plaats van deze camping te Wieringerwerf. De camping kwam tot stand op initiatief van de heren J. Kruit en C. de Bakker. Wieringermeer voetbalelftal De jaarlijkse sportdagen in de Wieringermeer waaraan vrijwel alle sportvereniginger deelnamen, werden afgesloten met eer voetbalwedstrijd van het Wieringermeerelfta tegen Jong Holland 1 uit Alkmaar. Hel Polderelftal bestond uit: G. Bandringa en K, Nieuwhof van CSVW, G. Laan, G. Boogaard. Chr. de Bont, F.v. Langeraken G. Bartelinkvar DWOW, R. Visser, J. v. Ledden, A. Groot en S. de Jong van Flevo. Het Wieringermeerelftal verloor met 7-2. Sloop noodwoningen Per medio 1958 wordt van gemeentewege een begin gemaakt met het slopen van noodwoningen. Voor de bewoner van zo'n woning bestaat de gelegenheid zich in te schrijven voor een woning in Kreileroord. De Rentmeester der domeinen startte tegelijkertijd de verkoping van 14 stuks Zweedse noodwoningen, die verspreid in de polder stonden. Eerste lagere school in Kreileroord Op zaterdag 16 augustus vond de opening plaats van de eerste lagere school te Kreileroord door de Vereniging van Ned. Volksonderwijs in de Wieringermeer. De tijdelijke vestiging van deze school, die naam "Prinses Beatrixschool" kreeg, is de wagenberging in de boerderij van agrariër G. van Gaaien, Oosterterpweg 32. Tot hoofd van deze school werd benoemd de heer W.A. te Kloeze. 40

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2008 | | pagina 40