Kroniek no. 50, 16e jaargang, 2008/2 De bezochte padvinderkampeerterreinen waren o.a. Aerdenhout, Baarn, Ommen en Zandvoort. Het terrein dat ze zich het beste kunnen herinneren is het kampeerveld bij Arnhem, vlak naast de dierentuin, "'s Nachts schrokken we wakker van het gebrul van de leeuwen". Na enkele jaren verhuist Hopman Kluft naar Alkmaar, Ab Methorst is de nieuwe Hopman, hij werkt bij Staatsbosbeheer. De Kabouter- en Welpenafdeling stonden onder leiding van dames van Duinen en Esselman, Piet Baart, Hijlkje Lont en Rini Bruins. Onder Hopman Methorst is het padvinderskampeerterrein aangelegd door de Voorttrekkers bij de tv-mast. Ook daar werd regelmatig gekampeerd. De welpen, kabouters en verkenners kampeerden meestal in Balk, Gaasterland. Padvinderij is nu veranderd in Scouting, aan de Jota (Jamboree in the air) wordt met groot enthousiasme meegedaan door "Die Robben". Er zijn leuke contacten geweest met o.a. Scouts in Zuid-Amerika. Ook wordt er nog gewerkt met Joti (Contact via internet). Het verdienen van badges behoort ook tot de verleden tijd. Tegenwoordig is de scouting minder prestatiegericht. Nu is het de bedoeling dat alles scouts geld verdienen om minder rijke scouts uit arme landen mee te laten gaan naar de Wereldjamboree. De padvinderij in de Wieringermeer heeft nu circa 65 leden. Oude legertenten, die men vroeger had, zijn allang ingeruild voor moderne tenten. De enige bron van inkomsten voor Scouting is de verhuur van deze tenten, deze zijn 4x10 m. Tenten te huur bij Die Robben Het 50-jarig bestaan van de padvin derij/scouting in de Wieringermeer zal volgend jaar uitbundig worden gevierd. (Vorig jaar bestond de Scouting-Wereldwijd 100 jaar.) Wilt U meer weten? Kijk dan op www.dierobben.nl Al eerder (eind veertiger jaren) bestond in Wieringerwerf de padvinderij onder het katholieke volksdeel. De gidsen, de welpen en later de kabouters kwamen wekelijks bijeen in hun honk nabij de katholieke kerk. Begin jaren zestig is deze organisatie een langzame dood gestorven. Enerzijds kwam dit door te weinig aanwas van nieuwe leden, anderzijds door gebrek aan leidinggevenden, zoals Hopmannen en Akela's I.S. 31

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2008 | | pagina 31