Wieringermeer in oude ansichten Overhandiging gedicht Kroniek no. 50, 16e jaargang, 2008/2 Voorbeeld van oude ansichtkaart. De woning van dokter Hoogkamer, 7935. Op de voor de Wieringermeer historische datum van 17 april j.1. werd door de gemeente Wieringermeer het gedicht "75 jaar Wieringermeer", gemaakt door Wil Datema, overhandigd aan het Genootschap voor de Geschiedenis van Wieringermeer. Na overhandiging van het prachtig ingelijste en gekalligrafeerde gedicht door burgemeester Leegwater werd de hieronder afgebeelde feesttaart aangesneden. Van Nico de Jong uit Medemblik ontvingen wij de volgende e-mail. Ik heb de Kroniek weer ontvangen, nr. 49 van 2008/1. Ik ben nog niet zo heel lang lid van het Genootschap, maar verzamel al jaren knipsels, ansichtkaarten en diverse andere artikelen van de Wieringermeer, de Zuiderzeewerken e.a. Ik woon in Medemblik maar werk al 40 jaar in de Polder. Eerst 10 jaar bij de Firma J. Kingma in Middenmeer en al meer dan 30 jaar bij Beentjes in Wieringerwerf. Ik ben indertijd bij Kingma gekomen door m'n oom, Flosse Langereis, (in de gemeente wel bekend) en heb daar, maar ook van mijn vader, het gevoel voor de polder van meegekregen. Ik meld u dit zomaar ongevraagd omdat ik regelmatig ansichtkaarten van de Wieringermeer, de Zuiderzeewerken etc. wegzet op een 'kijk-site' van ansichtkaarten. Misschien heeft u hier iets aan. Het adres van de site is: www.inoudeansichten.nl. Klik onder 'Noord-Holland' en dan bij de 'Wieringermeer'. Er komen regelmatig nieuwe kaarten bij (als de tijd ervoor is). Groeten, Nico de Jong, Medemblik. Wjd. Ons inziens zeker de moeite waard de betreffende site eens aan te klikken. (Red.) 23

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2008 | | pagina 23