Kroniek no. 49, 16e jaargong, 2008/1 Koudbloedhengstenvereniging Hollands Noorderkwartier telt in de Wieringermeer 14 leden. Bijenteelt De Vereeniging tot Bevordering van de Bijenteelt in Nederland, afdeeling Wieringermeer, telde eind december 1937 41 leden. 1937 was een slecht bijenjaar, de honingopbrengst was gering. Joodsche Werkdorp Hieronder volgt een overzicht van de in het Joodsche Werkdorp Nieuwesluis opgeleide en tot 1 november in totaal naar het buitenland geëmigreerde personen: Palestina 94 Argentinië 18 Noord-Amerika 10 Australië 8 Zuid-Afrika 20 Engeland 10 Tsjecho-Slowakije 5 Italië 4 Zwitserland 1 Rusland 1 België 1 Frankrijk 1 China 1 Nieuw-Zeeland 2 Columbia 2 Brazilië 1 Totaal: 179 In het algemeen zijn de oud-leerlingen in het beroep gebleven, waarvoor ze in het Joodsche Werkdorp in de Wieringermeer zijn opgeleid. Bergplaatsen Ten behoeve van de dit jaar uitgegeven perceelen voor den verbouw van tuinbouwgewassen moeten 64 gereedschappen bergplaatsen worden gebouwd. De grootte van deze houten schuurtjes bedraagt 2,75 x 2,75 m, terwijl ze worden afgedekt met roode asbestcementgolfplaten. Dit werk is gegund aan de gebr. Botman te Wervershoof voor de som van ƒ5946,- de oplevering moet voor 1 maart geschieden. Brand Op 18 October brak brand uit in de houten barak 8 van de joodsche Stichting, welke, dank zij het krachtdadige ingrijpen van de eigen brandweer, spoedig kon worden gestuit. De schade, welke 650,- bedroeg, werd door verzekering gedekt. Op 23 november verbrandde een houten schuur, staande bij de boerderij G67. De afstand van deze schuur tot de boerderij, welke met pannen is gedekt, was groot genoeg, zoodat geen verder gevaar te duchten was. Daar de schuur, waarvoor een tijdelijke vergunning was verleend, eigendom was van den pachter, komt de schade geheel voor zijn rekening. Begraafplaats Daar het in het voornemen ligt de begraafplaats te Middenmeer binnenkort in gebruik te nemen, zijn de paden zoowel op het algemeene, als op het katholieke deel, van verhardingen van hoog ovenslakken voorzien. Het werk is opgedragen aan den aannemer O.J. Bosker te Hippolytushoef, voor de som van ƒ3338,- en inmiddels opgeleverd. 37

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2008 | | pagina 39