Tichem Bouw- en Aannemingsbedrijf B.V. 25 jaar Kroniek no. 49, 16e jaargang, 2008/1 "Liever een grote knecht dan een kleine baas", hoor je hier en daar weieens. Voor de gebroeders Johan en Sjaak Tichem gold op een gegeven moment bepaald het omgekeerde. In 1983 namen ze ontslag bij hun werkgever en zetten gezamenlijk een bouwbedrijfje op. Ruimte voor opslag en een kleine werkplaats vonden ze in een schuur bij boer Burgers aan de Alkmaarseweg onder de rook van Middenmeer. De eerste klussen werden gevonden in renovatie van en bijbouwen bij woningen. De aanhangwagens met bouwmateriaal werden in de begintijd voortgetrokken door een Renault 4'tje, die er soms een zware scheur aan had. Dit groeiende bouwbedrijf op een agrarische bestemming werd enkele jaren gedoogd. Het was burgemeester j. Knorr die de gebroeders in 1985 aanzegde dat de gedoogtijd voorbij was. Johan en Sjaak lieten hun oog vallen op een perceel bouwgrond aan de Havenkade in Middenmeer, waar in 1986 een aangepast bedrijfspand werd gebouwd. Inpandig werd een doe-het-zelfzaak onder de naam "Plus Klus" ingericht, die toen de bouwwerkzaamheden toenamen als een Fixet-vestiging overging in andere handen. Bouw- en Aannemingsbedrijf Tichem is gespecialiseerd in woningbouw, renovatie en schurenbouw en werkt momenteel met zo'n twintig man/vrouw personeel. "Wij willen groot blijven in klein schaligheid", merkt Johan op. Al met al bouwt Bouwbedrijf Tichem al 25 jaar geschiedenis in de Wieringermeer. Een felicitatie is zeker op z'n plaats! De feestelijke opening van de Plus-Klus-bouwmarkt 1 1996. Het huidige bedrijfspand van Tichem Bouw aan de Havenkade. :VS.CTÜr?3:-; 2.'r - Opkomst van de "glazenstad" in de Wieringermeer Waar eens het koren glanzend stond te wuiven in de zomerzon rijpen nu paprika's en tomaten in de (oprukkende) kassen van de nieuwe glazenstad in de Wieringermeer. Wjd. 33

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2008 | | pagina 35